Červnová premiéra Divadla J. K. Tyla přivede na jeviště Jiřího Korna

Na závěr sezóny připravuje soubor opery Divadla J. K. Tyla uvedení komické operety Candide uznávaného skladatele Leonarda Bernsteina. Dílo neprávem zůstávající ve stínu skladatelova nejslavnějšího muzikálu vůbec West Side Story vzniklo podle Voltairovy stejnojmenné povídky.
Jiří Korn (foto Jan Faukner)
Jiří Korn (foto Jan Faukner)

Děj vypráví o naivním mladíkovi Candidovi, jenž vyrůstá na zámku svého strýce. Poté, co se zamiluje do baronovy dcery, je ze zámku vyhnán, a tím začíná jeho dlouhá cesta napříč celou zeměkoulí. Titulní roli ztvární v alternaci Michal Bragagnolo, člen známého pěveckého kvarteta 4 tenoři, a Richard Samek, jako baronova dcera Cunegonde vystoupí Doubravka Součková či Jana Sibera, roli filozofa Panglosse přijal Jiří Korn, který stejnou roli hrál i v nastudování Státní opery Praha v roce 2006.

Režisérem inscenace bude Tomáš Ondřej Pilař, vizuální stránka je v rukou scénografa Petra Vítka a kostýmní návrhářky Evy Jiřikovské, choreografii vytvoří bývalý sólista plzeňského baletu Martin Šinták. Premiéra je naplánována na 10. června 2023 na Nové scéně Divadla J. K. Tyla. Dílo zazní s českým překladem, ale písně zůstanou v originálním znění, tedy v angličtině.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments