Cyklus Hybatelé rezonance zahájí 4. října Miroslav Sekera

V úvodním koncertu další sezóny cyklu klavírních recitálů Hybatelé rezonance usedne ve výjimečném prostředí Anežského kláštera za koncertní křídlo uznávaný pianista Miroslav Sekera. 4. října zde přednese program složený z děl jeho oblíbených autorů.

Miroslav Sekera (zdroj Miroslav Sekera)
Miroslav Sekera (zdroj Miroslav Sekera)

Do povědomí hudební veřejnosti vstoupil Miroslav Sekera jako jeden z nejnadějnějších talentů, který má „našlápnuto“ mezi českou hudební elitu a interprety světového dosahu. Veškerá očekávání naplnil měrou vrchovatou. Je nejen vynikajícím sólistou, jehož repertoár se vyznačuje nebývale širokým stylovým záběrem, ale i nesmírně citlivým spoluhráčem. Jeho všestranný talent mu přinesl úspěch již v osmi letech, kdy se objevil v malé, ale výrazné roli Mozarta v dětském věku ve Formanově Amadeovi.

Posluchači se mohou 4. října těšit mimo jiné na Haydnovu Sonátu C dur, Hob. XVI/50, Chopinovu Baladu F dur op. 38, č. 2, Berceuse Des dur op. 5 a Scherzo cis moll op. 39, č. 3, Mozartových 9 variací D dur na menuet Jean-Pierra Duporta, KV 573 a výběr z díla Ference Liszta.

V dalších večerech se na Hybatelích rezonance představí jeden z nejžádanějších českých komorních hráčů – pianista Karel Košárek, dirigent, skladatel a jazzový pianista Kryštof Marek. Hudební cyklus tak opět nabídne posluchačům exkluzivní setkání s předními českými interprety, kteří osobité recitály představují v programu ušitém sobě na míru.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments