Další poklady Broumovska odhalí Kateřina Englichová a Matthias Kirschnereit

Letní festival klasické hudby Za poklady Broumovska se tento týden přehoupne do poslední čtvrtiny. V pátek 19. srpna nabídne svým posluchačům v Adršpachu harfový recitál při svíčkách rezidenční umělkyně Kateřiny Englichové a v sobotu 20. srpna pak vystoupení špičkového německého klavíristy Matthiase Kirschnereita v Božanově.

Matthias Kirschnereit (zdroj Za poklady Broumovska)
Matthias Kirschnereit (zdroj Za poklady Broumovska)

Romanticko–moderní repertoár v podání rezidenční umělkyně festivalu Za poklady Broumovska Kateřiny Englichové navazuje na úspěšný koncept koncertu při svíčkách z minulého roku. Atmosféru umocní fakt, že do kostela Povýšení sv. Kříže v Adršpachu není obvykle přivedena elektřina, svíčky tak budou při koncertě významným zdrojem světla. Koncert se koná v pátek 19. srpna od 21:00 hodin. Program je koncipovaný přímo pro festival a uvede i méně známá díla harfového repertoáru.

Druhý koncert tohoto týdne se uskuteční hned v sobotu 20. srpna od 18:00 hodin v božanovském kostele sv. Máří Magdalény, kde vystoupí špičkový německý klavírista Matthias Kirschnereit.

„Zahraničí umělci tvoří téměř polovinu programové náplně letošního festivalu Za poklady Broumovska. Jejich účast je dokladem toho, že festival je atraktivní pro vytížené zahraniční umělce a že význam festivalu stoupá i v očích zahraničních interpretů. Debut německého pianisty Matthiase Kirschnereita přiveze do božanovského kostela tradiční i méně hraný repertoár, kromě děl Ludwiga van Beethovena zazní i zřídka uváděná sonáta argentinského hudebního skladatele Alberta Ginastery,“ uvedla ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Matthias Kirschnereit patří mezi špičkové německé pianisty, je laureátem řady významných zahraničních soutěží (Géza Anda Competition, Sydney International Piano Competition), a své klavírní umění předává studentům na Hochschule für Musik und Theater Rostock, kde je profesorem. Je uměleckým ředitelem série “Gezeitenkonzerte”. Vstupné dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

Díla Bohuslava Martinů, Johanna Sebastiana Bacha, Zoltána Kodályho a Arthura Honeggera zněla v sobotu 13. srpna martínkovickým kostelem sv. Jiří a Martina v interpretaci mladých českých talentů: houslisty Kristiana Mráčka a violoncellisty Davida Pěrušky. Oba mladí umělci jsou vítězi komorní kategorie soutěže Concertino Praga 2021. Jejich vystoupení v Martínkovicích si přišlo v sobotním podvečeru vychutnat 126 lidí, kteří na dobrovolném vstupném přispěli částkou 8.739 Kč.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments