Diana Damrau ruší svá vystoupení, čeká další dítě

Jedna z předních světových sopranistek Diana Damrau koncem tohoto týdne překvapivě oznámila, že svůj debut v roli Isabelly, kterou měla koncem tohoto roku nastudovat v nové inscenaci Meyerbeerova Roberta ďábla v londýnské Royal Opera House Covent Garden, je nucena zrušit. Důvodem je její druhé těhotenství. Stalo se tak po necelých dvou letech, kdy v květnu 2010 Diana Damrau ohlásila, že očekává narození svého prvního potomka.Londýnský debut stále uznávanější Damrau v jedné z hlavních rolí Meyerbeerovy opery, která měla svoji premiéru roku 1831 v Paříži a která se v Londýně nehrála od roku 1890, se měl přitom stát jedním z pilířů nové sezony Královské opery. Režií prosincové premiéry Roberta ďábla byl pověřen přední francouzský režisér Laurent Pelly, adekvátně k Damrau byli vybráni i další představitelé hlavních rolí – americký tenorista Bryan Hymel do titulní úlohy, jeho krajan basbarytonista John Relyea jako Bertram a ruská sopranistka Marina Poplavskaya jako Alice, o hudební nastudování byl požádán izraelský dirigent Daniel Oren, specialista na italskou a francouzskou operu. Náhradnici  Diany Damrau začalo vedení Covent Garden teprve shánět, operní fanoušci, ale i hudební publicisté jsou zklamáni.

Vzhledem k tomu, že druhé dítě by se Dianě Damrau mělo narodit příští rok v lednu, to znamená nemalé komplikace nejen pro Covent Garden, ale i pro newyorskou Metropolitní operu. Ta bude muset hledat novou představitelku pro premiéru Rigoletta, ohlášenou na leden 2013 a zařazenou také do programu přenosů do kin. Otázkou také zůstává, zda Diana Damrau v nadcházející sezoně nastoupí do Deckerovy Traviaty, kterou měla převzít po Natalii Dessay.

Kdy přesně se po svém druhém porodu bude chtít letos jednačtyřicetiletá německá sopranistka vrátit na jeviště, zatím neoznámila.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář