Divadlo J. K. Tyla v Plzni zahajuje sezónu Průvodem Vendelín

V úterý 5. září 2023 se poosmé uskuteční Průvod Vendelín, kterým plzeňské divadlo každoročně symbolicky otevírá novou divadelní sezónu v Plzni a v Plzeňském kraji.
Průvod Vendelín 2022, Divadlo J. K. Tyla (foto Irena Štěrbová)
Průvod Vendelín 2022, Divadlo J. K. Tyla (foto Irena Štěrbová)

Průvod vyjde v 16:00 hodin z Mlýnské strouhy a přes sadový okruh dojde k Velkému divadlu, kde bude od 16:30 hodin připraven program v podání všech uměleckých souborů Divadla J. K. Tyla v Plzni a divadelní stezka s úkoly pro děti. V čele průvodu letos jako Vendelín Budil stane herec Zdeněk Hruška.

Průvod Vendelín vyšel poprvé do ulic v roce 2014. Své jméno získal po herci, režisérovi a divadelním řediteli Vendelínu Budilovi, který v roce 1902 stál u otevření Velkého divadla a jako jeho ředitel zde působil deset let.

„Vendelín je náš patron, proto v čele průvodu neseme jeho trojrozměrnou podobiznu stylizovanou podle Budilovy nejslavnější role – Krále Leara,“ doplňuje ředitel divadla Martin Otava, který srdečně všechny milovníky divadla a umění do průvodu zve. „Kdo bude chtít, může přijít i v kostýmu,“ dodává. „Od půl páté si pak u Velkého divadla poslechneme například ukázky z oper Nabucco nebo Italka v Alžíru, melodramu Radúz a Mahulena, z baletů Louskáček a Ferdinand a Filipína či z připravovaných muzikálů Jesus Christ Superstar a Dracula.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments