DJKT připravuje vysílání baletu Zkrocení zlé ženy

Divadlo J. K. Tyla pokračuje v projektu První řada u Vás doma a připravuje vysílání oceňované taneční adaptace Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy. Oblíbené inscenaci bude patřit sobotní večer 3. dubna od 19.00.

Zkrocení zlé ženy, Jarmila Hruškociová (foto Irena Štěrbová)

Vstupenky na představení si diváci mohou zakoupit na portálu GoOut, který jim nejpozději 24 hodiny před začátkem akce pošle link ke sledování záznamu platný od začátku vysílání až do půlnoci daného dne. Prodej vstupenek končí se začátkem konkrétní akce, tedy v 19.00.

Zkrocení zlé ženy mělo premiéru v listopadu 2018 ve Velkém divadle na původní hudbu skladatele, klavíristy a dirigenta Jana Kučery a v choreografii a režii Aleny Peškové, která příběh o hubaté a nezvladatelné Kateřině a její sestry, milé a poslušné Bianky, zasadila do 50. let 20. století. Originálnímu tanečnímu přetlumočení se dostalo uznání nejen od diváků, ale také od odborné kritiky. Na celostátní přehlídce Balet 2019 získalo Zkrocení zlé ženy hlavní cenu za nejlepší inscenaci a autor hudby Jan Kučera obdržel čestné uznání.

V představení uvidíte sólisty souboru Jarmilu Hruškociovou jako Kateřinu a Richarda Ševčíka v roli Petruchia.

Dalšími inscenacemi zařazenými do projektu První řada u Vás doma jsou komedie Brouk v hlavě, Každý má svou pravdu, opery Věc Makropulos a Prodaná nevěsta, pohádky Sněhurka, Povídání o pejskovi a kočičce a Papageno v kouzelném lese. Na natáčení divadlo spolupracuje s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Více informací naleznou zájemci na webových stránkách divadla.

Vstupenky k zakoupení zde: bit.ly/ZkroceniGoOut

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments