DJKT s Vámi na jevišti Nového divadla

Divadlo J. K. Tyla nabídne během pěti středečních podvečerů sérii speciálních představení, na kterých se postupně představí oblíbení členové všech uměleckých souborů divadla. K netradičnímu programu využije pouze jeviště Nové scény, na kterém bude pro návštěvníky přichystáno 100 míst splňující aktuální hygienické podmínky, jež vyplývají ze současných vládních nařízení.
Nové divadlo DJKT (foto Pavel Křivánek)

„Když nám situace nedovoluje hrát náš aktuální repertoár, rozhodli jsme se divákům nabídnout opravdu speciální zážitek nejen ze zajímavého programu, ale hlavně z místa, na kterém se večer uskuteční. Diváci budou totiž usazeni přímo na jevišti,“ upozorňuje ředitel divadla Martin Otava.

Speciální cyklus DJKT s Vámi na jevišti zahájí 20. května koncert To nejlepší z matiné, na kterém vystoupí členové muzikálového souboru. O čtrnáct dní později, 3. června, na Steinway gala zazpívají sólisté opery Ivana Veberová, Jana Foff Tetourová a Amir Khan nejkrásnější operní melodie za doprovodu Maxima Averkieva, který diváky potěší i několika sólovými klavírními výstupy. Celým večerem provede šéf opery Tomáš Ondřej Pilař. Třetí večer, jenž je naplánován na 10. června, bude patřit souboru baletu a jeho představení Z jeviště hlediště aneb Balet je silné kouzlo. Čtvrtý večer umožní divákům nakouknout s nadhledem a ironií do činoherní tvůrčí kuchyně v „koronataškařici“ Severní vášeň aneb Jak se zkouší kvalitní činohra. Sérii speciálních středečních podvečerů zakončí 24. června Muzikálové matiné Lukáše Ondruše.

Všechna představení DJKT s Vámi na jevišti se uskuteční na Nové scéně. Vstupenky za jednotnou cenu 119 Kč jsou v prodeji v pokladně divadla, on-line na webových stránkách divadla nebo v síti Plzeňská vstupenka. Vstupenky nebudou číslovány, diváci si mohou sami vybrat místo k sezení. Divadlo žádá návštěvníky k dodržování rozestupů a doporučených hygienických podmínek.

Bonusem bude pro příznivce DJKT a účastníky letošní Literární kavárny možnost zhlédnout 27. května od 18.00 na Facebooku a YouTube kanálu divadla záznam z Galavečera Literární kavárny, kde zazní vítězné texty z tohoto projektu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat