Dnes začíná Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

V Karlových Varech dnes začíná 56. mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka. Do letošního ročníku se přihlásilo 87 pěvců a pěvkyň ze sedmnácti zemí. Pořadatelé registrují zvýšený zájem o kategorii Operní naděje. Soutěž vyvrcholí 11. listopadu 2022 v Karlovarském městském divadle finálovým kolem kategorií Junior a Opera. Účastníci finále zazpívají s doprovodem Karlovarského symfonického orchestru s dirigentem Jiřím Štruncem.
Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary 2021 (zdroj Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary)
Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary 2021 (zdroj Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary)

Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka je rozdělená do kategorií, z nichž Operní naděje a Píseň jsou dvoukolové a Junior a Opera tříkolové. Otevřená je pro pěvce a pěvkyně do 35 let. Letos se do soutěže přihlásili pěvci z Japonska, Číny, Arménie, Bosny a Hercegoviny, České republiky, Finska, Litvy, Německa, Polska, Rakouska či USA.

Výkony soutěžících budou hodnotit dvě odborné poroty, v nichž zasedají spolu s pěvci a profesory zpěvu také osobnosti dalších uměleckých profesí. Předsedou mezinárodní odborné poroty bude již popatnácté operní pěvec Peter Dvorský.

Nedílnou součástí soutěže je spolupráce s Karlovarským symfonickým orchestrem, který doprovází soutěžící v dalších kolech soutěže i na závěrečném koncertu vítězů. Ten se v pátek 11. listopadu uskuteční v Karlovarském městském divadle od 19:00 hodin.

Soutěžící z České republiky, který získá nejlepší umístění v kategorii písní, převezme cenu hejtmana Karlovarského kraje. Zazpívá také na jarním koncertu v Galerii umění v Karlových Varech.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments