Do Moravského divadla Olomouc putuje po šesti letech Cena Thálie

Sergio Méndez Romero získal Cenu Thálie. Porotu přesvědčil jeho pravdivý taneční výraz v inscenaci Sólo pro tři režiséra Petra Zusky. Za svůj mimořádný a přesvědčivý výkon byl v září nominován do užšího výběru Cen Thálie 2022 v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo, a svou nominaci proměnil 8. října 2022 ve vítězství.
Sergio Méndez Romero získal Cenu Thálie (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Sergio Méndez Romero získal Cenu Thálie (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Sergio Méndez Romero, rodák ze španělského Madridu, působí jako sólista baletu Moravského divadla od sezony 2021/2022. Jeho první rolí se stala právě tato osudová postava Jeho v inscenaci Sólo pro tři, v níž s kytarou v ruce ztvárňuje básníky Jacquese Brela, Karla Kryla a Vladimira Vysockého. Porota ocenila hlavně Sergiův pravdivý taneční výraz, kdy pohybem nevyjadřuje pouze texty, ale především jejich smysl, hloubku a niterná sdělení.

„Je pro nás velkou ctí, že se Moravské divadlo po šesti letech znovu dočkalo ceny Thálie. Pro všechny v Moravském divadle je Sergiovo ocenění velkou radostí a potvrzením, že tvrdá a poctivá práce se dlouhodobě vyplácí. Mé poděkování a gratulace letí nejen k Sergiovi, ale i ke všem kolegům a kolegyním, kteří se podíleli na přípravě inscenace a kteří zajišťují každodenní provoz divadla. Pro nás všechny je toto ocenění motivací k další práci,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. S tím souhlasí i umělecký šéf baletu Jan Fousek. „Baletní soubor je zde již dlouhou dobu na velmi vysoké úrovni a jsem rád, že jsem dostal příležitost s těmito talentovanými lidmi spolupracovat. Formuje se zde několik velmi zajímavých osobností a Sergio je jednou z nich. Je to vynikající tanečník, obrovský dříč a svou práci dělá opravdu celým svým srdcem. Jde příkladem celému souboru, a to je hodnota, které si já osobně velmi vážím,“ dodal Fousek.

„Thálie je nejprestižnější ocenění za umění v České republice, takže je pro mě v první řadě obrovská čest ji získat a patřit mezi nejlepší umělce v zemi. Je to také odměna za všechnu tu tvrdou práci, kterou odvádím na baletním sále i mimo něj. I za touto rolí je mnoho práce a opravdu není snadné ji tančit. Je to velká výzva po technické stránce, je náročná fyzicky, ale i na herecké polohy. Prožívám hudbu tří různých umělců s velmi odlišnými záměry a významy. Na druhou stranu ten pocit z hraní Sóla pro tři je jedinečný. Opravdu mám dojem, že mohu dát vše, co mám, velmi pravdivým a přirozeným způsobem. Není třeba nic předstírat, jen jsem křehký, upřímný a starostlivý, což jsou skutečné lidské vlastnosti, k nimž se každý může vztahovat. Tato role je pravděpodobně nejdůležitější a nejpůsobivější v celé mé kariéře,“ vyjádřil své pocity Sergio Méndez Romero.

„Jsem velmi rád, že tímto oceněním dokazujeme, že jsme rovnocenným hráčem na poli třísouborového divadla a pevně věřím, že budeme mít dostatek příležitostí k tomu, abychom tento „triumf“ v budoucnu třeba zopakovali. Nutno podotknout, že zásluhu na tomto ocenění má i minulé vedení souboru, to však na mé radosti vůbec nic nemění,“ dodal Jan Fousek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments