Do Šárky se za operou opět vydaly desetisíce lidí

Aktualizováno 

Na operu Čert a Káča, která se v sobotu hrála v pražském přírodním divadle v Šárce, přišlo kolem sedmnácti tisíc lidí. Takový je alespoň odhad policistů.Pořadatelům k velkému diváckému úspěchu pomohl volný vstup i slunečné počasí. Dvořákův Čert a Káča byl desátou operou v obnovené historii lesního divadla v pražské Šárce. Představení tradičně doprovázela výstava Mezi stromy, na níž Taťána Součková dokumentuje historii šáreckého divadla od roku 1913.Ve včerejším nejnovějším šáreckém představení se v hlavních rolích představili Kateřina Jalovcová, pro niž je Káča jednou z nejoblíbenějších rolí, Martin Šrejma, Luděk Vele a Yvona Škvárová. Od obnovené tradice divadla v roce 2005 vidělo tamní představení celkem přes 130 000 diváků.
Foto archiv/Pavel Horník

Mohlo by vás zajímat


2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shimo

Unika my smysl druhe casti vety: “Dvořákův Čert a Káča byla desátou v obnovené historii lesního divadla a první operou Antonína Dvořáka.”
Cert a Kaca rozhodne neni ani prvni Dvorakovou operou v soupisu jeho del, ani prvni Dvorakovou operou uvadenou v Prirodnim Divadle v Sarce; v predchozich letech byly jiz uvedeny (a nutno dodat ze s uspechem a vyraznou divackou ucasti) Dvorakovy opery Rusalka a Jakobin.