„Druhá třída“ někdejších italských tenoristů

  1. 1
  2. 2

„Druhá trieda“ niekdajších talianskych tenoristov 

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


3
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ctirad

Báječný článek! Většinu těchto “druhých” tenoristů mám na řadě nahrávek! Rozhodně si zaslouží připomenutí! Myslím, že dnes by patřili k těm prvním!

Robert Rytina

Připojuji se k poděkování za krásný článek. Zbývá doplnit, že přinejmenším dva z uvedených báječných tenoristů byli v minulých letech k vidění také v České republice: Gianfranco Cecchele (pokud je mi známo, vůbec poslední jevištní partner Marie Callas)vystoupil v roce 1997 na galakoncertu v rámci festivalu v Českém Krumlově, Giuseppe Giacomini pak spolu s Agnes Baltsou narychlo nahradili původně avizovaný pár Mirella Freni – Nikolai Gjaurov na koncertu v Národním divadle v Praze u příležitosti vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004. Pokud by se někomu podařilo odhalit případnou “českou stopu” některého z dalších uvedených pěvců, moc by mě… Číst vice »

Maryje

Také Veriano Luchetti byl v Praze v červnu 1981. Zpíval tenorový part ve Verdiho Requiem v Katedrále sv. Víta v Praze. Bylo dvojí provedení, zpíval v obou. V ostatních partech se vystřídali Mirella Freni, Lucia Valentini, Nicolai Ghiaurov, Jelena Obrazcova, Shirley Verret, Paul Plishka. Claudio Abbado dirigoval sbor a orchestr Milánské La Scaly. Byl to až neuvěřitelný zážitek, mám ještě nahrávku z rozhlasu.
Marie Doležalová