Dubnový koncert České filharmonie místo Davida Zinmana povede Elijahu Inbal

Dubnový abonentní koncert České filharmonie složený ze tří děl Roberta Schumanna bude místo Davida Zinmana řídit izraelský dirigent Elijahu Inbal, její někdejší šéfdirigent. Změna je kvůli organizačním důvodům v agentuře zastupující amerického dirigenta, informovala mluvčí České filharmonie Petra Zindulková. Naplánovaný repertoár nedozná změny, stejně jako účast sólisty. Violoncellový koncert a moll přednese Němec Nicolas Altstaedt. Na koncertech 2., 3. a 4. dubna vedle Schumannova violoncellového koncertu zazní předehra k jeho orchestrálnímu dílu Manfred a Symfonie č. 3 Es dur Rýnská.

Naší snahou bylo zachovat program domluvený s Davidem Zinmanem. Oslovili jsme managementy několika dirigentů, se kterými chceme v budoucnu spolupracovat. Ne každému dirigentovi daný repertoár vyhovuje a jejich časové možnosti jsou zpravidla omezené. Jsme rádi, že Elijahu Inbal si čas našel a přizpůsobil své další aktivity, kdy v jednom týdnu bude dirigovat v jihokorejském Soulu, Českou filharmonii v Praze a bezprostředně poté má závazky ve Španělsku,” uvedl generální manažer České filharmonie Robert Hanč.

Zinman patří vedle dalších dirigentských osobností, jakými jsou například Byčkov, Gergijev nebo Blomstedt, mezi klíčové dirigenty, které chce Česká filharmonie zvát ke spolupráci pravidelně. Pražské publikum o Zinmana nepřijde. Náhradní termín jeho vystoupení v Rudolfinu se podařilo managementu České filharmonie domluvit na sezonu 2014/2015.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]