Ewa Farna, Tomáš Klus a sestry Páchovy zazpívají něžné Ukolébavky poprvé v koncertním provedení s Janáčkovou filharmonií Ostrava

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik oceňovaných děl. Po té, co v roce 2012 formou písňového cyklu zpracovali téma psychických poruch na albu Blázinec a v roce 2017 napsali noir muzikál Spejbl a město hříchu pro divadlo Spejbla a Hurvínka, pustili se do tvorby autorských ukolébavek. Na podzim roku 2017 tak vyšla v nakladatelství Pikola „knížkodeska“ Ukolébavky. Texty Robina Krále v knižní podobě doprovázejí ilustrace Jaroslava Róny a na přiloženém CD jsou nahrávky všech písní v multiinstrumentální interpretaci skladatele Jana Lstibůrka, citlivě nazpívané sestrami Michaelou, Petrou a Lucií Páchovými, Tomášem Klusem a Ewou Farnou. Ukolébavky nyní zazní poprvé v orchestrální podobě s původními interprety a Janáčkovou filharmonií Ostrava – mimořádný koncert se koná 10. prosince od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy.
Janáčkova filharmonie Ostrava (foto Ivan Korč)

Komorní Ukolébavky, které s hravostí i něhou dokáží zavést posluchače do tajemné krajiny na samotných hranicích spánku, Jan Lstibůrek pro první koncertní provedení se symfonickým orchestrem nově zaranžoval. Orchestrální verzi Ukolébavek doplní navíc tři nové písně, které v původní stejnojmenné knížkodesce nenajdete. „Máme velikou radost, že Ukolébavky zazní poprvé naživo, při jejich psaní nás ani ve snu nenapadlo, že  bychom se mohli dočkat jejich provedení s Janáčkovou filharmonií Ostrava a původními interprety,” dodává Jan Lstibůrek.

První a jedinečné uvedení koncertní podoby bude doprovázet malá výstava originálů ilustrací Ukolébavek od Jaroslava Róny v předsálí Domu kultury města Ostravy. Ostravské symfoniky bude dirigovat Jan Kučera.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat