Festival Ars Nova pokračuje v novém termínu

Na konci listopadu 2021 zahájila Státní filharmonie Košice 18. ročník festivalu současného umění Ars Nova, z plánovaných koncertů se ovšem mohl uskutečnit pouze jeden. Den před lockdownem se v Kunsthalle uskutečnily tři premiéry pod taktovkou Mariána Lejavy. Festival Ars Nova v současné době pokračuje v náhradním termínu. Na diváky čekají tři komorní koncerty, které se uskuteční v Košické konzervatoři a v Domě umění. Vstup na akce je zdarma.

Jozef Podprocký (zdroj Státní filharmonie Košice)
Jozef Podprocký (zdroj Státní filharmonie Košice)

První komorní koncert se uskuteční v úterý 22. března 2022 v 17:00 hodin v koncertním sále Konzervatoře. Vystoupí studenti a učitelé – Juraj Vajó, Lenka Novosedlíková, Jana Santovjáková, Iveta Vajó Vladyková, Frederika Pöhmová a soubor Alia Amnis.

Druhý koncert bude věnován památce a dílu košického skladatele a pedagoga Jozefa Podprockého. Program je dedikován jeho skladbám, na závěr zazní Žalm 130 od Iris Szeghy, jedné z absolventek kompoziční třídy Jozefa Podprockého. Na koncertě vystoupí sopranistka Aneta Hollá a varhaníci Marek Štrbák a Ján Fic. Akce se uskuteční 30. března 2022 od 17:00 hodin v koncertním sále konzervatoře v Košicích.

Závěrečný koncert festivalu Ars Nova v podání studentů a pedagogů konzervatoře, žáků gelnické umělecké školy a hostů se uskuteční 1. dubna v 16:00 v Domě umění.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments