Festival F. L. Věka nabídne pestrý hudební víkend

Krása zpěvu a varhan a Argentinské tango k stému výročí narození Astora Piazzolly. To jsou názvy dvou koncertů, jimiž 14. a 15. srpna pokračuje jedenáctý ročník Festivalu F. L. Věka. Pro posluchače je tedy připraven pestrý hudební víkend, během něhož se jistě dočkají špičkových výkonů.

Kateřina Málková (zdroj Kateřina Málková)
Kateřina Málková (zdroj Kateřina Málková)

Obnovený královský nástroj v kostele sv. Prokopa v Přepychách, které se staly již tradiční festivalovou destinací, rozezní Kateřina Málková. Spolu s ní na kůru v sobotu 14. srpna v 17:00 hodin vystoupí sopranistka Karolína Cingrošová Žmolíková a mezzosopranistka Anita Jirovská. Předvedou program složený ze skladeb barokních mistrů Pergolesiho, Bacha, Vivaldiho, Pachelbela, chybět ale nebudou ani Biblické písně č. 5 a 10 Antonína Dvořáka. Trio umělkyň, absolventek renomovaných akademií i mezinárodních kurzů pořádaných věhlasnými hudebníky, nepochybně potvrdí, že krása se při propojení zpěvu a varhan opravdu dostaví.

Již o den později, v neděli 15. srpna, zavítá Věkův hudební festival poprvé do obce Bohuslavice, aby představil svým příznivcům nový koncertní prostor. V tamním zrekonstruovaném evangelickém kostele bude uveden posluchačsky velice atraktivní program, plný temperamentní, lyrické, a hlavně krásné hudby uznávaného skladatele Astora Piazzolly (1921–1992). Vystoupí úspěšný akordeonista Ladislav Horák, který je zároveň pedagogem Pražské konzervatoře, kde působí jako zástupce ředitele. Rozšíření festivalu do Bohuslavic uvítal starosta této obce Jiří Tojnar, když prohlásil: „Je mi ctí, že se v našem evangelickém kostele uskuteční koncert v rámci Festivalu F. L. Věka. Na tuto událost se velmi těším.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments