Festival Klášterní hudební slavnosti věnuje vstupenky zdravotníkům

Celkem šedesát volných lístků na festivalové koncerty věnoval ředitel Klášterních hudebních slavností Roman Janků zástupcům tří regionálních nemocnic v Olomouckém kraji – v Šumperku, ve Šternberku a v Jeseníku.

Klášterní hudební slavnosti, Šumperk, zahajovací koncert, 28. června 2021: Musica Florea (foto Jiří Kučera)
Klášterní hudební slavnosti, Šumperk, zahajovací koncert, 28. června 2021: Musica Florea (foto Jiří Kučera)

„Neměli bychom zapomínat na nasazení zdravotníků v době pandemie. Chceme jim alespoň takto symbolicky poděkovat. Když oni jeli na 200 procent, živá hudba mlčela. Teď se situace zlepšila a my můžeme nejen jim dopřát příjemný oddech na koncertech,“ komentuje dar Roman Janků.

Zdravotníci tak mohli navštívit již 28. června zahajovací koncert souboru Musica Florea v Šumperku, dále 8. července vystoupení Ensemble Baroque Quintet ve Šternberku a dnes 19. července si užijí výpravné představení barokní opery Endymio v lázních Jeseník. Alegorický příběh o antických božstvech a lásce nově nastudoval skladatel a muzikolog Tomáš Hanzlík a pod jeho vedením se autentické interpretace díla ujme Ensemble Damian.

Festival pokračuje hned v sobotu 24. července koncertem Clarinet Factory na nádvoří zámku Velké Losiny. Hudba bez hranic totiž potřebuje nekonečný prostor pod hvězdnou oblohou. Čtveřice virtuózních klarinetistů předvede své umění a vezme diváky do hudební dílny, kde zní od každého trochu – klasika, ethno, jazz i minimalismus.

Pestré hudební léto v srdci Jeseníků pak bude pokračovat dalšími pěti koncerty (v Maršíkově, ve Šternberku, v Tančírně, v Rapotíně a v Šumperku) až do poloviny září.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments