Festival Leoše Janáčka letos nabídne patnáct koncertů

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka letos posluchačům nabídne patnáct koncertů v šesti městech Moravskoslezského kraje. Všechny koncerty a festivalové akce se budou konat v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními. Většina akcí bude pod širým nebem.

Ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka Jaromír Javůrek (foto Dalibor Válek)
Ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka Jaromír Javůrek (foto Dalibor Válek)

„Počítáme se zavedením sektorů a zajištěním bezpečných rozestupů. Festivaloví hosté se při účasti na koncertu budou prokazovat písemným potvrzením o ukončeném očkování, prodělaném onemocnění COVID 19 nebo negativním testem,“ řekla mluvčí hudební přehlídky Veronika Gorylová. Festivalové koncerty budou v Ostravě, Opavě, Frýdku-Místku, Ludgeřovicích, Kravařích a v Hukvaldech, a to v termínech od 27. května do 1. července.

„Jsme plně připraveni zajistit bezpečný průběh koncertů i komfort našich festivalových hostů. Věříme, že potřebu dodržovat přetrvávající bezpečnostní opatření bohatě vyváží kvalitní živý program a špičkoví umělci, kteří se doslova z celého světa sjedou do České republiky právě na Janáčkův festival,“ řekl jeho ředitel Jaromír Javůrek.

Mezi programové vrcholy podle něj patří zahajovací koncert na Slezskoostravském hradě, kde se na jednom pódiu potkají špičkový mexický violista Adolfo Alejo, americký dirigent Dennis Russell Davies a Filharmonie Brno. Společně zahrají slavnou skladbu Hectora Berlioze Harold v Itálii.

„Jsme nesmírně rádi, že všichni interpreti chtějí na festival dorazit a jsou ochotni podstoupit karantény a testování. Máme také kvalitní zálohu v případě, že by někdo ze zdravotních důvodů nemohl koncert odehrát,“ dodal Javůrek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments