Festival MusicOlomouc na livestreamu představí dvě světové premiéry

Dá se říci, že letos nic není tak, jak se původně plánovalo. Letošní ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc se však přizpůsobil dané situaci a na poslední chvíli se úspěšně přesunul do online prostředí, kde hned v úterý bude i pokračovat.
Irena Toupová a fama Q – MusicOlomouc 2020 (foto Petra Kožušníková)

Festival, který každoročně pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a spolek MusicOlomouc a jehož organizaci zajišťují studenti Katedry muzikologie FF UP, je – v souladu s vydanými hygienickými opatřeními – v plném proudu. Díky široké síti partnerů mohl ve čtvrtek 15. října v Kapli Božího Těla zahájit vystoupením sólistů původně plánovaného orchestrálního koncertu (Miroslav Beinhauer, Nao Higano a Irena Troupová společně se smyčcovým kvartetem Fama Q) sérii live streamů.

Již v úterý 20. října od 19:00 hodin se můžete i vy těšit na zmiňovaný přenos souboru Lichtzwang z Kaple Božího Těla. Těleso vzniklo v roce 2016 z podnětu klavíristy Marka Keprta. Cílem ansámblu je propagovat zejména českou současnou tvorbu a podnítit vznik nových skladeb pro neobvyklé nástrojové kombinace. Do jeho repertoáru však patří i tvorba Fryderyka Chopina, výběr z ruské a francouzské klavírní avantgardy konce 19. a první poloviny 20. století a základní díla světové klavírní a komorní tvorby 20. století. Tentokrát vystoupí ve složení: klarinet, trubka, violoncello a klavír. V souladu s letošní festivalovou „schnee (sněhovou)“ dramaturgií budou do programu zařazeny dvě světové premiéry, skladby Pavla Zlámala (Netřeba následovat sněhulákovy myšlenky) a Marka Keprta (V zásněží úzpytu motýli nedokvétají). Koncert nese název Květy na sněhu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments