Festival Za poklady Broumovska startuje červnový program

Od poloviny června se publikum festivalu Za poklady Broumovska může těšit na první tři letní koncerty. V sobotu 15. června 2024 vystoupí v broumovském klášteře the Loop Jazz Orchestra se sólisty sboru The Jeremy Winston Chorale v programu s názvem The Blues Brothers.
Jan Miłosz Zarzycki (zdroj Requiem Records)
Jan Miłosz Zarzycki (zdroj Requiem Records)

Týden na to se festival přesune do šonovského kostela sv. Markéty, kde v sobotu 22. června vystoupí studenti ZUŠ. V sobotu 29. června se pak rozezní broumovský klášterní kostel sv. Vojtěcha Zahajovacím koncertem Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou polského dirigenta Jana Miłosze Zarzyckeho.

První z červnových koncertů se bude konat v sále Dřevník v broumovském klášteře, v sobotu 15. června 2024 od 18:00 hodin. Na kon­cer­tě s ná­zvem The Blues Bro­thers zazní sklad­by z ame­ric­ké­ho hu­deb­ní­ho komediálního filmu z roku 1980 The Blues Bro­thers re­ži­sé­ra Johna Lan­di­se. Tento sní­mek ve své době vydělal v ki­nech po celém světě přes 115 mi­li­o­nů do­la­rů a stal se kul­tov­ní kla­si­kou. Za do­pro­vo­du českého The Loop Jazz Or­chest­ra vystoupí só­lis­té ze sboru The Jeremy Winston Chorale – Can­da­ce Potts, La­Von­te Heard a Wil­li­am Ram­sey s hity Sweet Home Chi­ca­go, Gimme Some Lovin’ nebo Who’s Making Love.  

V šonovském kostele sv. Markéty naváže festival o týden později – v sobotu 22. června od 18:00 hodin koncertem studentů žesťového, klavírního, smyčcového a pěveckého oddělení ZUŠ Broumov. Místní hudební mládež tak má díky festivalu možnost prezentovat svoje celoroční výsledky před publikem v neobvyklém prostředí. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments