Filharmonie Brno dnes zahájí Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Filharmonie Brno s americkým dirigentem Dennisem Russellem Daviesem a mexickým violistou Adolfem Alejem dnes v Domě kultury města Ostravy zahájí Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Předvedou Janáčkovu Sinfoniettu a symfonii Hectora Berlioze Harold v Itálii. Koncert se měl původně uskutečnit na Slezskoostravském hradě, kvůli očekávanému nepříznivému počasí ho ale pořadatelé přesunuli pod střechu.

Filharmonie Brno, Brahms & Glass: Dennis Russell Davies (foto Filharmonie Brno)
Filharmonie Brno, Brahms & Glass: Dennis Russell Davies (foto Filharmonie Brno)

Festival potrvá do 1. července 2021 a diváci v jeho rámci mohou navštívit 15 koncertů nejen v Ostravě, ale také v Opavě, Frýdku-Místku, Ludgeřovicích, Kravařích a Hukvaldech. Jedním z vrcholů přehlídky bude 10. června vystoupení, na němž Janáčkova filharmonie Ostrava s francouzskou klavíristkou Lisou de la Salle zahraje mimo jiné Koncert pro klavír a orchestr č. 3 c moll op. 37 Ludwiga van Beethovena.

Kvůli protiepidemickým opatřením bude v sálech obsazena jen polovina kapacity a lidé, kteří spolu nebydlí, budou muset mít mezi sebou vždy volná sedadla. Návštěvníci budou také muset dýchat s nasazenými respirátory a budou muset předložit potvrzení o očkování, negativním testu na Covid-19 nebo prodělání nemoci.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments