Filmová hudba ve Slovenské filharmonii

Dubnové koncerty filmové hudby uvede Slovenská filharmonie tradičně pod taktovkou Rastislava Štúra ve čtvrtek, pátek a sobotu 20., 21. a 22. dubna v 19:00 hodin. Poprvé se s orchestrem v oblíbeném programu představí také Slovenský filharmonický sbor (sbormistr Jozef Chabroň). Vzhledem k velkému zájmu se kromě večerních koncertů uskuteční ve čtvrtek v 10:00 hodin veřejná generální zkouška.
Filmová hudba ve Slovenské filharmonii (zdroj Slovenská filharmonie)
Filmová hudba ve Slovenské filharmonii (zdroj Slovenská filharmonie)

Filmová hudba patří k nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším hudebním žánrům. Slovenská filharmonie a Slovenský filharmonický sbor i v této sezóně zahrají známé filmové melodie několika skladatelů – suitu Hanse Zimmera z filmu Gladiátor, suitu Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na Západě a Gabrielovo téma z filmu Mise, hlavní téma z filmu Jih proti Severu Maxe Steinera, Johna Williamse Adventures on Earth z filmu E. T. – Mimozemšťan, který byl oceněn čtyřmi Oscary, včetně kategorie “Nejlepší původní filmová hudba”, Harry’s Wondrous World z filmu Harry Potter a kámen mudrců a Duel of the Fates z filmu Hvězdné války, hudba Klause Badelta z filmu Piráti z Karibiku, suita Jamese Hornera z filmu Avatar a mnoho dalších. Sólisty budou koncertní mistr Jarolím Emmanuel Ružička a 1. hobojista Matúš Veľas.

I v 74. sezóně zazní filmové melodie v nastudování Rastislava Štúra, který přišel s nápadem uvádět tento program v rámci koncertních sezón Slovenské filharmonie. “Poprvé jsme takový program společně uvedli před třinácti lety – Holstovy Planety a Star Wars Johna Williamse,” říká dirigent.

Od roku 2010 se filmová hudba stala součástí koncertní nabídky Slovenské filharmonie a těší se velké oblibě. Návštěvníci si tento týden v bratislavské Redutě opět vychutnají jedinečnou dramaturgii filmových melodií.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments