FOK s Borisem Glitburgem nabídne slovanský program

Koncerty složené z ryze slovanského repertoáru nabídne 15. a 16. dubna v pražském Obecním domě svým posluchačům Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Orchestr zahraje pod vedením vídeňského rodáka, dirigenta Christiana Arminga, který dříve působil jako šéf ostravských filharmoniků. Dnes zastává tuto pozici u Nové japonské filharmonie.

„Pro svůj pražský debut zvolil dirigent český repertoár – Tři tance z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany a Janáčkovu rapsódii Taras Bulba,“ uvedla za Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK Anna Černá.

Program doplní Klavírní koncert č. 3 C dur Sergeje Prokofjeva. Jako sólista se představí mladý klavírista rusko-izraelského původu Boris Giltburg, který u Pražských symfoniků vystoupí počtvrté.„Od roku 1937 se v Bruselu koná asi nejnáročnější hudební soutěž, často přirovnávaná k olympiádě. Jde o Soutěž královny Alžběty, kterou před dvěma lety vyhrál právě Giltburg. Je nám tedy ctí, že můžeme tohoto ‚olympijského vítěze‘ opět u Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK přivítat,“ podotkl dramaturg Martin Rudovský.

S dirigentem Armingem a klavíristou Giltburgem odcestuje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK po pražských koncertech na turné po Německu. Během týdne stihne vystoupit v šesti městech – Essenu, Wiesbadenu, Norimberku, Cáchách, Mannheimu a Regensburgu. Na zájezdu bude v programu figurovat také Rapsódie na Paganiniho téma Sergeje Prokofjeva a Dvořákovy Slovanské tance.

Foto Handout

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky