Francouzští pořadatelé kritizují vládu, letní festivaly se ani letos konat nebudou

Velké letní festivaly ve Francii se ani letos kvůli koronaviru konat nebudou. Pořadatelé akcí kritizují vládu za malou podporu, zatím totiž slíbila organizátorům všech kulturních akcí dohromady 30 milionů eur (asi 780 milionů Kč).

Festival d'Avignon (foto Festival d'Avignon)
Festival d’Avignon (foto Festival d’Avignon)

Francouzská vláda stanovila, že v létě se budou smět konat akce s maximálním počtem 5000 účastníků. Navíc diváci musejí mít místa k sezení a dodržovat doporučené odstupy, což velké hudební akce nesplňují.

„Nepopíráme pandemii, ale je nám zle z toho, že letos musíme akci zrušit ještě dřív než v roce 2020,“ řekl šéf jednoho z festivalů Jean-Paul Roland. Finanční kompenzace od vlády jsou přitom podle něj velice nízké, protože balík 30 milionů eur si musejí rozdělit pořadatelé festivalů a akcí ze všech uměleckých oborů včetně výtvarného umění a divadla. „Žádali jsme o padák, abychom přežili pád, a místo toho jsme dostali matraci, na které máme přistát, a pořád se ještě dohadujeme o tom, jak bude tlustá,“ řekl Roland.

Jen hrstka kulturních akcí zatím počítá s tím, že se v létě přece jen bude moci konat, i když v omezeném režimu. Přípravy pokračují například na divadelním festivalu v Avignonu nebo filmovém festivalu v Cannes.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 3 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments