Hereckou asociaci přebírá Ondřej Kepka

Režisér, scenárista, herec, moderátor a fotograf Ondřej Kepka povede Hereckou asociaci, a to do konání řádné valné hromady v roce 2018. Jednomyslně o tom tento týden rozhodlo prezidium asociace. Dnes to oznámila tajemnice této nezávislé profesní odborové platformy výkonných umělců Martina Němečková.

Letos v polovině května rezignoval na funkci prezidenta a člena prezidia Herecké asociace Jiří Hromada, což zdůvodnil vážnými zdravotními problémy. Jiří Hromada vedl asociaci od roku 2011, ve funkci vystřídal herce Václava Postráneckého.

Herecká asociace je členem mezinárodní herecké asociace FIA a má bezmála tisícovku členů. Jejím posláním a cílem je zejména ochrana a prosazování jejich profesních a odborových práv i práv výkonných umělců. Od roku 1993 asociace uděluje prestižní Ceny Thálie, především za mimořádné umělecké výkony v uplynulém roce – v činohře, v opeře, v baletu, pantomimě či jiném tanečně dramatickém žánru a v muzikálu, operetě či jiném hudebně dramatickém žánru.

Cena Thálie (foto archiv)

Osmačtyřicetiletý Ondřej Kepka se jako dětský herec objevil v seriálu Arabela a v několika filmech. Je synovcem herce Jaroslava Kepky, synem herečky Gabriely Vránové a Jiřího Kepky, profesora matematiky. Po maturitě na gymnáziu vystudoval nejprve herectví na pražské DAMU, tam absolvoval v roce 1992, poté studoval režii na pražské FAMU, kde absolvoval v roce 1996.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat