Horn Fest Praha zahájí romantické soirée

Horn Fest Praha zahájí svůj cyklus koncertů již tuto sobotu v žižkovském Atriu. Posluchači se mohou těšit na romanticky laděný program v podání hornisty Radka Baboráka, klavíristy Miroslava Sekery, sopranistky Barbory Perné, houslistky Martiny Bačové a violoncellistky Hany Baborákové. Koncert začíná v 19:30 hodin.
Radek Baborák (zdroj Horn Fest Praha)
Radek Baborák (zdroj Horn Fest Praha)

Oproti minulým ročníkům se pořadatelé pro letošek rozhodli Horn Fest Praha 2023 uspořádat napříč celým rokem. „Věříme, že tento krok přispěje k větší atraktivitě festivalu a posluchači navštíví více koncertů než pouze jeden, jak tomu často bylo, když se v minulých letech konaly koncerty velmi záhy za sebou,“ říká ředitelka Horn Fest Praha Daniela Roubíčková.

První koncert mohou posluchači vyslechnout už tuto sobotu v Atriu na Žižkově. Romantické soirée nabízí lákavý program – Klavírní kvartet Es Dur Roberta Schumanna, dále skladby pro soprán, lesní roh a klavír od Franze Schuberta a Richarda Strausse. Radek Baborák se pak sólově představí v málo uváděné Sonátě od Josepha Haase a zpěvačka Barbora Perná zazpívá několik písní od Antonína Dvořáka. Klavírním partnerem jim přitom bude přední český klavírista Miroslav Sekera.

Na další koncerty se mohou návštěvníci těšit v květnu, září a říjnu. Květnový koncert Crossover Horn bude postaven na odlehčenějších žánrech a proběhne v Písecké bráně. V září se představí Český hornový sbor společně s varhaníkem Alešem Bártou v kostele sv. Anežky na Spořilově a celý cyklus uzavře barokně laděný program konaný taktéž v rámci Břevnovských hudebních setkání v kostele Církve československé husitské v Dejvicích.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments