Hudba je mocná zbraň: Na amerického fagotistu poslali policejní jednotku

Během minulého roku se stalo v americkém Springfieldu nedorozumění, jehož ústřední postavou byl fagotista Eric Tyler Barga, člen zdejšího orchestru a učitel na Kenton Ride High School. Byla na něj poslána místní policie poté, co obdržela poplašný telefonát, že někdo sedí na kapotě auta se zbraní v ruce.
Témata:SEZ
Eric Tyler Barga (zdroj FB)

Eric Tyler Barga, mladý americký hudebník a pedagog, byl na cestě do Covenant Presbyterian Church ve Springfieldu (USA, stát Ohio) poté, co celý den učil. Zde se měl zúčastnit zkoušky místního orchestru.

Barga dorazil na místo o půl hodiny dřív, a aby nemarnil čas, vytáhl ze svého auta svůj červený javorový fagot značky Fox 610, usadil se na kapotě a rozehrával se na stupnicích.

O sedm minut později obdržela springfieldská policie volání na tísňovou linku 911 s tím, že u kostela čeká muž v bundě a džínách, sedí na kufru svého auta a v rukou má velkou palnou zbraň.

O pět minut později se na scénu dostavila dvě policejní vozidla. „Zprvu vyčkávali, co se bude dít,“ řekl Barga novinářům. „Viděl jsem velkou policejní dodávku, jak se ke mně velmi pomalu blíží. Nebál jsem se, že bych udělal něco špatného.“

Pomyslel si, že si někdo stěžoval na hluk, ale možnost, že by někdo mohl zaměňovat fagot za zbraň, ho nenapadla. „V tom správném úhlu to může vypadat jako bazuka,“ řekl, „ale nemyslím si, že bych nástroj právě tak držel.“

Necítil jsem se opravdu ohrožen. Nejsem nervózní. Roky hudební praxe to z vás takové věci, jako trému, vymlátí.“

Policisté přistoupili k Bargovi. „Teprve až v tom okamžiku jsem si uvědomil, že přišli kvůli mně. Nasadil jsem pořádný úsměv a řekl: Někdo snad na mě zavolal policajty?

V okamžiku, kdy se policisté dostali k Bargově automobilu, si uvědomili, že zbraň je ve skutečnosti hudební nástroj a začali se smát. Dokonce se Erica zeptali, zdali je to fagot nebo hoboj. Než odjeli, Barga jim na odchodnou zahrál Mozartův fagotový koncert.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky