Hudební fakulta JAMU pořádá sympozium o postavení žen (nejen) v klasické hudbě

Hudební fakulta JAMU pořádá sympozium "Klasika či výjimka? Ženy v artificiální hudbě" o postavení žen (nejen) v klasické hudbě. Akce se uskuteční pod záštitou děkanky Hudební fakulty JAMU prof. Barbary Marie Willi v pátek 18. února od 13:00 v brněnském Music Labu.

Janáčkova akademie múzických umění Brno (zdroj JAMU)
Janáčkova akademie múzických umění Brno (zdroj JAMU)

Návštěvníci a návštěvnice se mohou těšit na panelovou diskusi o postavení žen v kulturních institucích, workshop o genderové rovnosti v profesionálním světě klasické hudby a na přednášku o marketingu v kultuře z pozice ženy.

Cílem akce je otevřít diskusi o možné diskriminaci žen při jejich uplatnění v prostředí klasické hudby. Sympozium tohoto druhu pod hlavičkou Hudební fakulty JAMU proběhne úplně poprvé. Jedná se o snahu vytvořit impulz pro odbornou a širokou veřejnost z řad studentek Katedry hudební produkce.

Po zahájení děkankou Hudební fakulty JAMU se na akci uskuteční workshop na téma „Genderová rovnost v profesionálním světě klasické hudby“. Workshop povede socioložka Lucie Jarkovská (Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity). Jedná se o akademičku, která se zabývá otázkami genderu a sexuality ve vzdělávání. Mimo své akademické působení popularizuje genderový výzkum a feminismus stend-upem Duo docentky. V rámci workshopu budou mít účastníci a účastnice možnost zamyslet se nad rovností žen a mužů na pracovišti i mimo něj.

Druhou částí programu bude přednáška Jany Tiché Janulíkové na téma „Marketing v kultuře z pozice ženy“. Jana Janulíková je ředitelkou TIC BRNO, věnuje se zejména strategickému marketingu a brandingu v kultuře a v cestovním ruchu. Mimo jiné působí v těchto oblastech také jako nezávislá kulturní producentka a konzultantka. 

Poslední částí sympozia bude panelová diskuse o postavení žen v kulturních institucích. Panelistkami budou: Marie Kučerová (ředitelka Filharmonie Brno), Veronika Loulová (nastupující šéfka opery a operety Moravského divadla Olomouc) a Maria Barbara Willi (děkanka Hudební fakulty). Diskutovanými tématy bude takzvaný skleněný strop, předsudky a (ne)dostatek žen na manažerských pozicích.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments