Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram startuje v květnu

Po loňském odkladu a letošním vynuceném čarování s termíny přichází od organizátorů Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram konečně dobrá zpráva. Ministerstvo kultury představilo plán rozvolnění, což přináší možnost uskutečnit alespoň malou část programu již v průběhu května a června. Ostatní koncerty 52. ročníku, včetně závěrečného koncertu Klánských, byly přesunuty na termíny od konce srpna do poloviny října 2021.

Czech Brass (foto Hudební festival Antonína Dvořáka)
Czech Brass (foto Hudební festival Antonína Dvořáka)

Program festivalu:

29. května 2021
Skety na nádvoří Galerie L. Kuby v Březnici

Festival každoročně přináší koncert na pomezí klasické hudby, který svým charakterem a výběrem ansámblu osloví i publikum, které běžně na koncerty klasické hudby nechodí. Pro rok 2021 přijal pozvání stále populárnější a cappella sextet Skety.

5. června 2021
Opereta Gala na nádvoří Svaté Hory

Franz Lehár studoval housle a skladbu na pražské konzervatoři, kde mu Antonín Dvořák poradil, aby se věnoval komponování hudby – díky tomuto impulsu se stal jedním z předních světových operetních skladatelů. Program sestavený z předeher a árií z operet Veselá vdova, Země úsměvů, Paganini a Giuditta zazní na nádvoří Svaté Hory.

26. června 2021
Vilém Veverka na nádvoří Galerie L. Kuby v Březnici

Koncert předního hobojisty Viléma Veverky je spojen s vernisáží výstavy, na které tento charismatický umělec představuje svoji druhou lásku: fotografování.

27. června 2021
Czech Brass v Letním kině Příbram (Nový rybník)

Žesťový soubor tvoří hráči s bohatou orchestrální, sólovou i komorní činností. Czech Brass v čele s předním českým trumpetistou Markem Zvolánkem se představí v dílech romantických i soudobých. Termíny ostatních koncertů najdete na webových stránkách a také na facebookovém profilu festivalu.

Při návštěvě koncertů je nutné dodržovat aktuální vládní nařízení, což znamená:

• Antigenní test ne starší 72 hodin nebo PCR test ne starší 7 dní nebo potvrzení o očkování (druhá vakcína nejméně před 14 dny) nebo potvrzení o prodělání COVID -19 v průběhu uplynulých 90 dní. Děti do 8 let žádné potvrzení mít nemusí.

• Všichni účastníci musí mít po celou dobu konání respirátor.

• Každý návštěvník bude rovněž při kontrole vstupenky požádán o sdělení e-mailové adresy, která se bude evidovat.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments