Hudební festival Antonína Dvořáka zahájí Wiener Concert-Verein

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram otevře 27. dubna v příbramském divadle rakouský soubor Wiener Concert-Verein, který byl založen v roce 1987 členy Vídeňského symfonického orchestru. Do 1. června se při 54. ročníku uskuteční patnáct koncertů v široké škále klasické hudby od barokní po soudobou. Předprodej vstupenek začne 1. března.

Wiener Concert-Verein (zdroj Wiener Concert-Verein)
Wiener Concert-Verein (zdroj Wiener Concert-Verein)

Návštěvníci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka se mohou těšit na komorní koncerty, které přivedou do Příbrami řadu předních umělců v čele s Alešem Brisceinem, Jitkou Hosprovou či Kristinou Fialovou. Přichystány budou i tři sborové koncerty, na nichž vystoupí Český filharmonický sbor Brno, Ensamble Vocapella z německého Limburgu a American University Chamber Singers z Washingtonu.

Součástí přehlídky bude také březnický koncert ke 160. výročí narození folkloristy, spisovatele a malíře Ludvíka Kuby nebo koncert k otevření zrekonstruované huti Barbora v Jincích. Závěrečný koncert, upomínající na 30. výročí nástupu Václava Havla do funkce prezidenta, přivede na scénu Divadla Antonína Dvořáka Příbram hornistu a dirigenta Radka Baboráka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments