Hudební informační středisko zpřístupnilo zdarma exkluzivní nahrávky soudobých skladatelů

Hudební informační středisko zpřístupnilo unikátní profilové nahrávky skladatelů ze série Composer Portraits online v plné verzi na hudební platformě Bandcamp.
Design CD Miloš Štědroň: Composer Portraits Edition (zdroj Hudební informační středisko)
Obal CD Miloš Štědroň: Composer Portraits Edition (zdroj Hudební informační středisko)

Hudební informační středisko přispívá k šíření informací o českém hudebním životě a aktivně podporuje propagaci současné české hudební tvorby jak na domácí, tak na mezinárodní scéně. Od roku 2014 vydává sérii Composer Portraits, která představuje hudbu významných českých soudobých skladatelů. Nahrávky jsou v mnohých případech publikovány poprvé a nejsou nikde jinde k dispozici.

Dříve byla tato alba dostupná pouze na fyzických nosičích jako příloha časopisu Czech Music Quarterly, dosud jich vyšlo šestnáct a dvě dvojCD. Poněvadž jsou některé fyzické nosiče již vyprodané, rozhodlo se Hudební informační středisko nahrávky zpřístupnit v plné verzi na hudební platformě Bandcamp. Nalezneme zde například nahrávky hudby Miloše Štědroně, Pavla Zemka, Slavomíra Hořínky, Michala Nejtka, Petra Kofroně a dalších.

Hudební informační středisko působí od roku 1964 jako klíčové místo pro shromažďování dokumentace o českých soudobých skladatelích, hudebnících a událostech. Jako instituce s bohatým kulturním archivem zajišťuje uchování notových zápisů a hudebních nahrávek. Plní důležitou roli při poskytování informací o českém hudebním životě a podporuje šíření hudební kultury organizováním různých kulturních akcí, jako jsou přednášky, kurzy a koncerty. Navíc se angažuje i ve vydávání publikací s hudebním zaměřením. Veřejnosti je otevřená knihovna, která nabízí specializovaný fond zaměřený na hudební témata. Středisko je podporované Nadací Český hudební fond, Ministerstvem kultury ČR a Magistrátem hlavního města Prahy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments