Hudební mozaika tentokrát představí Ingenium Trio

Cyklus Hudební mozaika už tradičně představuje mladé špičkové interprety, jejichž vystoupení pořádá Slovenská filharmonie ve spolupráci s International Holland Music Sessions (IHMS). Tentokrát v Malém sále vystoupí Ingenium Trio.

Ingenium Trio (zdroj Slovenská filharmonie)
Ingenium Trio (zdroj Slovenská filharmonie)

International Holland Music Sessions (IHMS) je organizace, která pořádá mistrovské kurzy pod vedením předních současných umělců pro laureáty nejvýznamnějších mezinárodních soutěží a následně organizuje jejich koncertní turné v předních nizozemských koncertních sálech, včetně Concertgebouw Amsterdam, a také v dalších evropských zemích a v Rusku.

V úterý 16. listopadu vystoupí v Malém sále Slovenské filharmonie tři mladí umělci – klavírista András Moldoványi, houslistka Ke Li a violoncellista Matyás Hotzi, kteří společně tvoří Ingenium Trio. Soubor založili během studií na Lisztově akademii v Budapešti. Komorní soubor vystupuje po celé Evropě a účastní se mistrovských kurzů s předními umělci.

Na programu koncertu bude Divertimento B dur Wolfganga Amadea Mozarta, Klavírní trio B dur Ludwiga van Beethovena, Elegické trio g moll Sergeje Rachmaninova, Klavírní trio B dur Franze Schuberta a Klavírní trio a moll Petra Iljiče Čajkovského, které skladatel věnoval „památce velkého umělce“ Nikolaje Rubinsteina. Koncert začne v 19:00 hodin.

Koncert se koná v režimu OTP, aktuálně pro sto návštěvníků v Malém sále Slovenské filharmonie. Na koncertě je povinné zakrýt horní cesty dýchací respirátorem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments