Hudebník zemřel během demonstrace na infarkt

24. ledna 2022 zemřel nečekaně ve věku třiapadesáti let Boris Pfeiffer, hráč na středověké nástroje a bývalý člen kapely In Extremo. Pfeiffer zkolaboval během improvizované demonstrace odpůrců očkování proti vládním opatřením týkajících se Covidu-19 v braniborském Wandlitzu.
Boris Pfeiffer (zdroj In Extremo)
Boris Pfeiffer (zdroj In Extremo)

Podle policie se Boris Pfeiffer zúčastnil neohlášené demonstrace – „procházky“ – proti opatřením týkajících se Covidu-19, kde se sešly přibližně dvě stovky lidí. Dle dostupných informací se pokusil prorazit policejní kordon, načež byl policií legitimován. Pfeiffer poté pokračoval v chůzi a najednou se zhroutil. Policisté a záchranáři mu okamžitě poskytli první pomoc, hudebník však po převozu do nemocnice zemřel.

Následná soudně nařízená pitva prokázala, že příčinou smrti byl infarkt myokardu v důsledku zánětu srdečního svalu. Pitva také prokázala, že hudebník prodělal infarkt již v minulosti. Dle slov jeho partnerky nikdy žádné zdravotní potíže tohoto typu nezaznamenal.

Po Pfeifferově smrti někteří demonstranti obviňovali policii, koroner však nenašel žádný důkaz vnějšího zavinění. Nešťastného úmrtí se snažili někteří využít – skupina „Svobodné Sasko” zřejmě rozšířila video na Twitteru, v němž tvrdí, že policisté mohli Pfeiffera zranit nebo mu ublížit. Kolující klip však podle úřadů nepochází z demonstrace ve Wandlitzu, ale z demonstrace v Bernau (taktéž z 24. ledna 2022). Policie proto vyšetřuje i osoby, které tuto falešnou zprávu na internetu zveřejnily.

Pfeiffer působil ve středověké kapele In Extremo od konce devadesátých let, hrál na dudy, šalmaj a nyckelharfu. V květnu 2021 skupina oznámila, že ji Pfeiffer opustil. Skupina ani Pfeiffer neuvedli žádné konkrétní důvody, zmínili pouze změnu priorit a životních okolností.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments