Hurvínek představí dětem dílo Bedřicha Smetany

Divadlo Spejbla a Hurvínka v nové sezoně nabídne koprodukční projekt s Janáčkovou operou Národního divadla Brno s názvem Hurvínek prodává nevěstu. Představení přibližující tvorbu Bedřicha Smetany dětem bude mít premiéru 24. listopadu v brněnském divadle Reduta, pražská premiéra se uskuteční 16. března příštího roku v Divadle Spejbla a Hurvínka. V listopadu divadlo uvede nové představení Hurvínkovo moře snění, určené dětem od jednoho do tří let. Posledním titulem sezony 2023/2024 bude na jaře inscenace, která vzniká v dílně uměleckého ředitele Laterny magiky Radima Vizváryho.
Hurvínek prodává nevěstu (zdroj Národní divadlo Brno)
Hurvínek prodává nevěstu (zdroj Národní divadlo Brno)

V inscenaci Hurvínek prodává nevěstu budou mít podle tvůrců diváci možnost setkání s klasickou operou Prodaná nevěsta v zábavné formě s postavami z opery, v nichž se představí sólisté Janáčkovy opery Jana Šrejma Kačírková, Pavla Vykopalová, Jan Šťáva a další. “Protože komická opera by měla být zábavná, členové Janáčkovy opery mezi sebe pozvali ty nejlepší možné průvodce. V novém rodinném představení do světa Prodané nevěsty a opery zavedou slavné loutkové postavičky Spejbl, Hurvínek s Máničkou a pes Žeryk,” uvedla ředitelka Divadlo Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

Autorkou projektu je Patricie Částková, hudebního nastudování se ujme Ondrej Olos a režie Hana Mikolášková. “Vtipnou formou zasvětíme ty nejmenší do díla Bedřicha Smetany, konkrétně Prodané nevěsty,” podotkl umělecký šéf Janáčkovy opery Jiří Heřman.

Posledním titulem sezony 2023/2024 bude na jaře zatím bezejmenná hra Radima Vizváryho. “Připravujeme rodinnou inscenaci pro diváky od čtyř let, ve kterém bude Hurvínek hledat cestu ke svému vnitřnímu hlasu,” sdělil umělecký ředitel Divadla S + H David Janošek.

Divadlo Spejbla a Hurvínka bylo založeno v roce 1930. Předtím autor prvních loutek Josef Skupa působil pouze na amatérské scéně. Divadlo se časem rozšířilo o tři další postavy, Máničku, bábinku a psa Žeryka a vystřídalo se u nich několik hlasů a autorů. Za dobu své existence se postavičky Spejbla a Hurvínka představily ve 34 zemích. Mezi jedno z ocenění divadla patří i cena Thálie za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments