Hybatelé rezonance zvou do Anežského kláštera

Cyklus klavírních recitálů nazvaný Hybatelé rezonance chystá v nové sezoně mimořádné koncerty představitelů klasiky i jazzu, a to opět v působivém prostředí Anežského kláštera v Praze. Za koncertní usedne uznávaný pianista a interpret klasické hudby Miroslav Sekera, dále jeden z nejžádanějších českých komorních hráčů – pianista Karel Košárek, dirigent, skladatel a pianista Kryštof Marek. Hudební cyklus tak opět nabídne posluchačům exkluzivní setkání s předními českými interprety, kteří osobité recitály představují v programu ušitém sobě na míru.
Miroslav Sekera (zdroj Miroslav Sekera)
Miroslav Sekera (zdroj Miroslav Sekera)

Na mém recitálu zazní díla dvou nejvrcholnějších autorů klasicistního období Josepha Haydna a Wolfganga Amadeuse Mozarta i představitele romantismu Ference Liszta a Fryderyka Chopina, které nespojuje jen jejich věhlas fenomenálních klavíristů, ale i fakt, že své hudební vzdělání započali u pedagogů s českými kořeny,“ říká pianista Miroslav Sekera, který cyklus Hybatelé rezonance otevře svým vystoupením 4. října 2021. Jako sólista okouzluje auditorium excelentní technickou přípravou, soustředěným výkonem, obrovským nábojem, hloubkou projevu a interpretačním pojetím, které vyvěrá z úcty k záměru autora. Svůj program oproti původnímu plánu pozměnil. Posluchači se mohou těšit mimo jiné na Haydnovu Sonátu C dur, Hob. XVI/50, Chopinovu Baladu F dur op. 38, č. 2, Berceuse Des dur op. 5 a Scherzo cis moll op. 39, č. 3, Mozartových 9 variací D dur na menuet Jean-Pierra Duporta, KV 573 a výběr z díla Ference Liszta.

Držitel Českého lva za hudbu k filmu Masaryk, dirigent, skladatel, textař, aranžér a pianista Kryštof Marek je druhým interpretem, jehož umění publikum uslyší. „Srdečně zvu do světa mých autorských skladeb, které improvizačně rozvedu pro sólový klavír,” poodhaluje program 1. listopadu svého vystoupení.

Do nekonečného průniku světů klasické a jazzové hudby 21. března pozve jeden z nejžádanějších českých komorních hráčů vůbec, Karel Košárek. Na svém recitálu si mimo jiné bude klást otázku, jak propojit baroko s jazzem nebo jak zněla Rapsodie v modrém před tím, než ji Gershwin předal k orchestraci. Košárek uvede hudbu George Gershwina, Friedricha Guldy, Nikolaje Kapustina nebo Earla Wilda. Umělec spolupracuje s věhlasnými orchestry i předními českými pěvci, především Magdalenou Koženou, Romanem Janálem či Soňou Červenou, a doprovází renomované instrumentalisty jako Jiřího Bártu či Radka Baboráka. Je velmi ceněným interpretem zejména děl hudební moderny dvacátého století.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments