Intergram vyhlašuje sbírku na pomoc ukrajinským umělcům

Invaze Ruska na Ukrajinu výrazně zasáhla do života ukrajinských umělců a jejich rodin. Někteří vyměnili hudební nástroje za válečné zbraně, aby bránili svou vlast, jiní museli utéct ze země, aby ochránili životy svých dětí a blízkých. Zničená města ještě dlouho po ukončení konfliktu nebudou moci provozovat divadla, koncertní síně a kulturní domy.
Ilustrační foto (zdroj Nadace Život umělce )
Ilustrační foto (zdroj Nadace Život umělce )

Intergram se proto rozhodl prostřednictvím Nadace Život umělce vyhlásit výzvu pro ukrajinské umělce, která by jim mohla v současné situaci alespoň trochu pomoci. „Intergram ve spolupráci s Nadací Život umělce vložil do výzvy jako základ 250 000 korun. Věříme, že je v současné situaci důležité podpořit kolegy z kulturní oblasti, kterým zasáhla do života válka a nemohou vykonávat profesi, která živí nejen je, ale také jejich rodiny,“ vysvětluje důvod vyhlášení sbírky Ludvík Bohman, ředitel kolektivního správce zastupujícího výkonné umělce a výrobce Intergram.

„Na Ukrajině budou múzy mlčet ještě dlouho poté, co válečný konflikt utichne. Hudebníci, herci, tanečníci a další výkonní umělci ve zničených městech se nebudou moci ještě dlouho po ukončení konfliktu vrátit ke své práci, do divadel, koncertních síní a dalších kulturních svatostánků,“ dodává ředitelka Nadace Život umělce Svatava Barančicová.

Výkonné umělce na Ukrajině lze podpořit prostřednictvím sbírky, kterou Intergram a Nadace Život umělce vyhlásily na Donio.cz (odkaz zde). Peníze ze sbírky budou zaslány ukrajinským umělcům prostřednictvím partnerské organizace SCAPR, která působí na Ukrajině.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments