Ioan Holender odchází do Budapešti?

Ioan Holender se možná přestěhuje z Vídně do Budapešti. Dlouholetý, zanedlouho končící, první muž Vídeňské státní opery dostal vážnou nabídku stát se uměleckým šéfem Maďarské státní opery v Budapešti. Ioan Holender v pátek v Budapešti už převzal přímo z rukou maďarského premiéra Viktora Orbána k prostudování návrh své manažerské smlouvy s místním operním domem. Předseda vlády s ním také včera vyjednával o podmínkách, za kterých by tuto smlouvu přijal.


Z Vídně do Budapešti by měl přejít nejenom pětasedmdesátiletý, dnes už legendární operní ředitel, ale také jeho blízký spolupracovník, šéf baletu Vídeňské státní opery Gyula Harangozó.
Ten by se v Maďarské státní opeře měl stát ředitelem. Pokud oba dva své pracovní nabídky přijmou, role nadřízeného a podřízeného by si tedy vyměnili.

zdroj: austria.com

foto: agentura APA

Mohlo by vás zajímat


12
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
operomaniak

No to se mají. Kéž by ho zlanařili do naší Státní opery. Třeba by dokázal udělat zázrak :-)

Anonymous

V Budapesti na tom mohou jedine vydelat, proto ta nabidka. Nejsem sam, kdo si klade otazku, proc se neco takoveho nepostesti v Ceske republice?

VT

Anonymous

Prozíravější politici. U nás na kulturu kašlou. Navíc Holendera by nezaplatili.

Khail

Jo, jo i Maďaři vědí, že dobrý ředitel je základ.

Anonymous

Také ybch si představil, že by Holender šéfoval SOP nebo ND v Praze, ale to by se asi zbláznil, kdyby zjistil, jak tady tomu nikdo nerozumí. A problém je v tom, že žádný náš politik asi ani netuší, kdo vůbec Holender je. Vůbec naše politiky kultura a opera už vůbec nezajímá. Nevím, zda v nějaké jiné zemi se ke kultuře chovají tak barbarsky, jako v té naší.
Nikdy nebylo tak zle, jako je teď! A bude hůř!

Anonymous

Zapomnel jsem dodat, ze madarska ekonomika a statni finance jsou v daleko horsim stavu nez v Cesku a presto…

VT

Jan

Když jsem byl malý, učili nás ve škole rčení: Co Čech to muzikant. Že už dávno neplatí jsem zjistil až v dospělosti. Navíc ignorance, kterou stát věnuje hudební kultuře nemá v Evropě daleko široko obdoby. Skoro jako někde Kazchstán, Uzbekistán, Albánie. Nejenom nekompetentnost, ale i nezájem, neúcta a z toho pramenící nízké kulturní povědomí národa. Tady si čtu občas recenze a žasnu, co se lidem líbí a co dokáží adorovat za produkce. Jak jsou usedlí, konformní a nemají žádnou divadelní obrazotvornost a představivost. A když ji někdo má, je kamenován a napadán lokálními divadelníky. Inu to je obraz lesku a… Číst vice »

Anonymous

Inu o špičkové manažery je i v divadle nouze. Tak se nedivím, že po Holenderovi sáhli Maďaři. Jen u nás by mezi sebe nedokázali pustit osobnost. Viz kauza Jiří Bělohlávek a ČF.
Jana

Anonymous

Bola to dobra a zaujimava osobnost vo vedeni WSO. Najprv velmi dobra dramaturgia, neskor sa zhorsil. Ale zavidim Madarom. Opera v Madarsku je na vysej urovni ako u nas.

Anonymous

tak Budapest bude mat Hollandera, Bratislava bude mat Sotha… to asi hovori za vsetko

Opera Plus

Podle posledních zpráv Ioan Holender podepsal smlouvu na dva roky jako konzultant MET. Nabídka Maďarské státní opery i přesto dál trvá.

Anonymous

Představa, že by ministr Riedelbauch nebo dokonce premiér Fišer vyjednávali s panem holenderem o šéfování u nás je z kategorie snů. Co se kultury týče (ale vlastně i jinak) se za představitele nášeho národa už dlouho stydím. Marie