Ivana Leidlová: Liteňské kurzy a Festival Jarmily Novotné ovlivněné koronavirem

  1. 1
  2. 2

Jak byste zhodnotila uplynulých devět ročníků festivalu a jak vidíte jeho směřování do budoucna? Chystáte se i nadále přímo odkazovat na Jarmilu Novotnou?
Kdyby mi někdo před devíti roky řekl, že naše nezisková organizace a Festival Jarmily Novotné bude plánovat svůj desátý ročník, asi bych si myslela, že se dočista zbláznil… První ročník skutečně vznikl jako narozeninový dárek pro syna Jarmily Novotné George Daubka, a až následně jsme se rozhodli, že se pokusíme připomenout jméno a hudební a životní odkaz světoznámé pěvkyně Jarmily Novotné, jejíž jméno bylo bohužel v její rodné zemi vlivem historických okolností téměř zapomenuto.

Současná situace trošku zbrzdila naše plány, ale samozřejmě bychom se rádi důstojně prezentovali. Máme plány velké, od produkce opery v parku, přes vybudování archivu z pozůstalosti Jarmily Novotné… Uvidíme, co se nám podaří zrealizovat. Hlavně doufáme, že v příštím roce již bude možné uspořádat kulturní akce bez jakýchkoliv omezení a že lidé budou hladoví po kultuře! To bychom přáli nejenom nám, ale všem!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat