Ivo Kahánek zahraje s Janáčkovou filharmonií Ostrava kompozičně nejodvážnější dílo Bohuslava Martinů

Ivo Kahánek vystoupí opět s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Na koncertě s názvem Magie Bohuslava Martinů zahraje 24. března 2022 v Domě kultury města Ostravy spolu s orchestrem JFO kompozičně nejodvážnější dílo tohoto slavného českého skladatele - Inkantace.
Ivo Kahánek (zdroj Ivo Kahánek)
Ivo Kahánek (zdroj Ivo Kahánek)

Pod vedením dirigenta Kaspara Zehndera zazní dále Korngoldova suita Mnoho povyku pro nic a orchestrální pohádka Malá mořská víla Alexandera Zemlinského. Koncert lze navštívit v klasickém večerním čase nebo na veřejné dopolední generálce. Zaznamenávat jej budou také mikrofony Českého rozhlasu Vltava – koncert bude poté k poslechu 6. května 2022.

Martinů Klavírní koncert č. 4 „Inkantace“ je ze všech pěti klavírních koncertů Bohuslava Martinů kompozičně nejodvážnější. Jeho záhadný název se dá přeložit jako „magické zaříkávání“. A záhadná a magická je celá dvouvětá skladba, kterou spíše než za klavírní koncert můžeme považovat za symfonii s klavírem. Ivo Kahánek je v současnosti bez nadsázky nejžádanějším interpretem tohoto díla a Inkantaci odehrál i za doprovodu Berlínské filharmonie nebo BBC Symphony Orchestra pod vedením Jiřího Bělohlávka. Za provedení díla byl také oceněn na mezinárodním festivalu Printemps des Arts de Monte Carlo v Monaku. Ivo Kahánek Inkantace natočil i na CD s dirigentem Jakubem Hrůšou a Bamberskými symfoniky – CD získalo prestižní ocenění BBC Music Magazine Awards 2020.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments