Ivo Kahánek zasedne v porotě Mezinárodní klavírní soutěže J. N. Hummela

Ve dnech 24. až 27. listopadu 2021 se ve Slovenské filharmonii uskuteční 2. a 3. kolo jubilejního desátého ročníku Mezinárodní klavírní soutěže J. N. Hummela. Podrobný rozpis jednotlivých kol je k dispozici na webových stránkách Slovenské filharmonie.

Boris Bohó, Jozef Horváth (foto A. Trizuljak)
Boris Bohó, Jozef Horváth (foto A. Trizuljak)

První kolo Mezinárodní klavírní soutěže J. N. Hummela proběhlo online. Soutěže se zúčastnilo sedmačtyřicet klavíristů z patnácti zemí Evropy a Asie. Na základě přihlášených videí vybrala šesti členná mezinárodní porota v čele s profesorem Pavlem Gililovem (Německo) patnáct soutěžících, kteří postoupili do 2. kola soutěže: Robert Bily (Česká republika), Yi-Yang Chen (Tchaj-wan), Young Sun Choi (Jižní Korea), Anastasiia Chzhan (Rusko), Sunah Kim (Jižní Korea/Rakousko), Shinho Lee (Jižní Korea/Rakousko), Leo de María (Itálie), Simon Popp (Německo), Pavol Praženica (Slovenská republika), Eliška Tkadlčíková (Česká republika), Boris Uzunov (Bulharsko), Jan Wachowski (Polsko), Zifan Ye (Čína), Kaiwen Zhao (Čína), Matouš Zukal (Česká republika).

Druhé a třetí kolo soutěže se uskuteční v prostorách Slovenské filharmonie – druhé kolo se uskuteční ve středu a ve čtvrtek 24. a 25. listopadu v Malém sále Slovenské filharmonie, kde zazní patnáct klavírních recitálů. V pátek 26. listopadu provedou tři postupující do 3. kola Hummelova klavírní tria společně se členy Slovenské filharmonie (Jozef Horváth – housle, Boris Bohó – violoncello). Vstup na 2. kolo a komorní část 3. kola je zdarma.

Finále soutěže se uskuteční v sobotu 27. listopadu v Koncertním sále Slovenské filharmonie. V 15:30 hodin se finalisté soutěže v rámci koncertního cyklu Mimořádné koncerty představí jako sólisté se Slovenskou filharmonií pod taktovkou Rastislava Štúra. O výherci rozhodne mezinárodní porota složená z prestižních klavíristů a pedagogů: předseda – Pavel Gililov (Německo), členové – Eugen Indjič (Francie/USA), Ivo Kahánek (Česká republika), Marian Lapšanský (Slovenská republika), Marcel Štefko (Slovenská republika), Peter Pažický (Slovenská republika), Torleif Torgersen (Norsko).   

Vyvrcholením soutěže bude slavnostní předání cen a koncert vítězů v 19:00 hodin. Vítěz soutěže získá Cenu Národní banky Slovenska.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments