Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Jakub Hrůša převezme cenu Opus Klassik v kategorii Dirigent roku
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seHudbaPR ZprávyZe světa

Jakub Hrůša převezme cenu Opus Klassik v kategorii Dirigent roku

Dirigent Jakub Hrůša získá při slavnostním ceremoniálu v Berlíně ocenění Dirigent roku Opus Klassik. O několik dnů později zde provede ve třech večerech Stabat mater Antonína Dvořáka ve spolupráci s Berlínskými filharmoniky.

Kateřina MotlováPR
Publikováno 04/10/2023
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
Jakub Hrůša (foto Petra Klačková)
Jakub Hrůša (foto Petra Klačková)

Český dirigent Jakub Hrůša byl letos nominovaný na prestižní německé hudební ceny Opus Klassik dokonce dvakrát ve stejné kategorii Dirigent roku za dvě různé nahrávky. Ocenění nakonec získal za nahrávku hudby Hanse Rotta, Gustava Mahlera a Antona Brucknera, kterou pořídil s Bamberskými symfoniky u společnosti Deutsche Grammophon. Nahrávka už před časem získala cenu International Classical Music Award.

Dále byl Hrůša ve shodné kategorii nominován i za nahrávku Liebestod s hudbou Wagnera, Mahlera a Strausse, která vznikla u Accentus Music ve spolupráci s Bamberskými symfoniky.

Cena Opus Klassik v kategorii Dirigent roku bude Jakubovi Hrůšovi udělena při oficiální ceremonii v Berlíně 8. října 2023. Celý večer bude přenášen německou televizí ZDF.

Umění Jakuba Hrůši si mohou Berlíňané vychutnat naživo už několik dnů poté: doslova spojení esence špičkových umělců slibují koncerty Berlínské filharmonie 12., 13. a 14. října, kdy tento orchestr povede právě čerstvě oceněný český dirigent. V pěveckých partech Stabat mater Antonína Dvořáka vystoupí vynikající sborové těleso Rundfunkchor Berlin a sólisté opery v Covent Garden: Corinne Winters, která slavila s Hrůšou úspěchy mimo jiné jako Káťa Kabanová na festivalu v Salcburku, tenorista David Butt Philip, který nedávno ztvárnil Prince v londýnské produkci Rusalky v Covent Garden, mezzosopranistka Marvic Monreal a basista Matthew Rose.

Jakub Hrůša, designovaný hudební ředitel Royal Opera House v londýnské Covent Garden, šéfdirigent Bamberského symfonického orchestru a hlavní hostující dirigent České filharmonie a římského orchestru Santa Cecilia, vystupuje v sále Berlínské filharmonie pravidelně. V roce 2018 zde debutoval s Berlínskými filharmoniky, pro které je koncertní síň s kapacitou přes 2400 míst domácím pódiem. V roce 2021 zde s Berlínskou filharmonií provedl Brucknerovu „Romantickou“ symfonii č. 4 a světovou premiéru skladby Keyframes for a Hippogriff rakouské skladatelky Olgy Neuwirth. Další společné projekty Jakuba Hrůši a Berlínské filharmonie se připravují.

TémataBamberger SymphonikerBerliner PhilharmonikerCorinne WintersDavid Butt PhilipDeutsche GrammophonJakub HrůšaMarvic MonrealMatthew RoseOpus KlassikRundfunkchor Berlin
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Národní divadlo - logo Národní divadlo přijme mechanika elektronických zařízení
Další článek Marek Kopelent: Musica aneb Prastarý příběh, který andělé přenášejí z času do času, 30. září 2023, Galerie HAMU – Martin Daněk, Irena Troupová a Dušan Sitek (zdroj Pontes musici) Koncert v Galerii HAMU byl milou připomínkou mimořádného díla zesnulého Marka Kopelenta
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up