Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Jakub Hrůša přijal opětovné pozvání k Berlínské filharmonii
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seHudbaKlasikaPR ZprávySoudobá HudbaZ domova

Jakub Hrůša přijal opětovné pozvání k Berlínské filharmonii

Jakub Hrůša provede s Berlínskými filharmoniky 11. a 12. září v hlavním sále Berlínské filharmonie Brucknerovu „Romantickou“ symfonii č. 4 a světovou premiéru skladby Olgy Neuwirth „Keyframes for a Hippogriff“. Koncert 11. září bude od 19 hodin přenášen online prostřednictvím platformy Digital concert hall.

Kateřina MotlováPR
Publikováno 09/09/2021
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
Jakub Hrůša (zdroj Accademia Nazionale di Santa Cecilia)
Jakub Hrůša (zdroj Accademia Nazionale di Santa Cecilia)

Jakub Hrůša ve spolupráci s Berlínskou filharmonií představí ve dvou večerech 11. a 12. září dílo rakouských autorů: propojí hudební odkaz Antona Brucknera se současnou autorkou Olgou Neuwirth, která patří k nejnadanějším skladatelům současnosti.

„Zahrajeme posluchačům již dobře známé dílo ve spojení s čerstvou novinkou,“ říká Jakub Hrůša, který je známý tím, že rád prezentuje hudební projekty v neotřelém spojení.

Čtvrtá symfonie Antona Brucknera transformuje přírodní motivy – ne nadarmo se jí přezdívá „romantická“: hornová sóla a široké spektrum smyčců evokuje loveckou a přírodní atmosféru.

Skladba Keyframes for Hippogriff, která je napsána pro kontratenor a dětský sbor, podle slov autorky vyjadřuje snahu „o to, abychom si udrželi svobodného ducha navzdory zoufalství a bolesti světa“, přičemž zdroj osobní síly nachází, podobně jako Bruckner, v přírodě. Příznačné je, že světová premiéra proběhne v den 20. výročí teroristických útoků v New Yorku. Olga Neuwirth věnovala své nové dílo nedávno zesnulé americké sběratelce umění a filantropce Hester Diamond, která ji okouzlila svým rozhledem, hlubokými znalostmi umění a šarmem.

Jakub Hrůša, šéfdirigent Bamberského symfonického orchestru a hlavní hostující dirigent České filharmonie a římského orchestru Santa Cecilia, vystupuje v sále Berlínské filharmonie pravidelně. V roce 2018 zde debutoval právě i s Berlínskými filharmoniky, pro které je koncertní síň s kapacitou přes 2400 míst domácím pódiem.

TémataBerliner PhilharmonikerJakub HrůšaSEZ
Sdílet článek
Facebook email vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Dvořákova Praha, 7. září 2021: Julian Rachlin (foto Petr Dyrc) Druhý koncert orchetru Filarmonica della Scala byl zemitější a suverénnější
Další článek Johana Pocková (foto Jaroslav Petr) Rozhovor Plus s Johanou Pockovou: Reportáž nejen o Madoně
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up