Jana Boušková organizuje Celosvětový online harfový kongres

Navzdory korona-krizi a s ní spojenými opatřeními zorganizovala naše přední harfistka Jana Boušková první Celosvětový online harfový kongres (COHK), který začíná dnes v 17:00 hodin na samostatném facebookovém profilu.
Jana Boušková (zdroj Šporcl Arts)

Přála jsem si přinést světu něco ojedinělého, a tak jsem přišla s nápadem zrealizovat první Celosvětový online harfový kongres (1st Worldwide Online Harp Congress), pro který jsem rezervovala termín od dnešního dne 27. dubna do 14. května, 2020.

V rámci tohoto projektu se podělím o unikátní nahrávky harfistů a harfistek, kteří účinkovali na třetím ročníku Světového harfového kongresu ve Vídni v roce 1987. Tyto nahrávky jsou na světě zcela unikátní. Do mého osobního archivu se dostaly díky mému tatínkovi, který videa přímo natočil,“ informuje o projektu Jana Boušková, která již v roce 1999 sama realizovala sedmý Světový harfový kongres v Praze.

S přípravou prvního COHK je také nesmírné množství práce. Videa přetáčím, stříhám, vybírám jen opravdu kvalitní výkony a vše dělám bez jakékoli finanční náhrady, těší mě však, že jsem k tomu čas pandemie mohla využít a předvést světu, zejména mladé generaci, něco mimořádného.“

Vysílání koncertů se koná každý den od 14:00 a poté od 17:00 hodin na facebookovém profilu The Harp Channel a následně též na stejnojmenných stránkách na Instagramu. Od neděle 26. dubna je v provozu taktéž nový YouTube kanál, věnovaný harfové tematice, a jak se zdá, všechny tyto profily se na sociálních sítích těší značné popularitě.

Na výše uvedených profilech prvního COHK se od 27. dubna do 14. května odehrají pravidelné rozhovory s vybranými interprety, kteří na třetím Světovém harfovém kongresu ve Vídni v roce 1987 vystoupili. Rozhovory budou živě vysílané vždy v druhé odpolední sekci kongresu od 17:00 hodin, po kterých bude následovat výběr z koncertů tohoto festivalu.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na