Jana Boušková organizuje Celosvětový online harfový kongres

Navzdory korona-krizi a s ní spojenými opatřeními zorganizovala naše přední harfistka Jana Boušková první Celosvětový online harfový kongres (COHK), který začíná dnes v 17:00 hodin na samostatném facebookovém profilu.
Jana Boušková (zdroj Šporcl Arts)

Přála jsem si přinést světu něco ojedinělého, a tak jsem přišla s nápadem zrealizovat první Celosvětový online harfový kongres (1st Worldwide Online Harp Congress), pro který jsem rezervovala termín od dnešního dne 27. dubna do 14. května, 2020.

V rámci tohoto projektu se podělím o unikátní nahrávky harfistů a harfistek, kteří účinkovali na třetím ročníku Světového harfového kongresu ve Vídni v roce 1987. Tyto nahrávky jsou na světě zcela unikátní. Do mého osobního archivu se dostaly díky mému tatínkovi, který videa přímo natočil,“ informuje o projektu Jana Boušková, která již v roce 1999 sama realizovala sedmý Světový harfový kongres v Praze.

S přípravou prvního COHK je také nesmírné množství práce. Videa přetáčím, stříhám, vybírám jen opravdu kvalitní výkony a vše dělám bez jakékoli finanční náhrady, těší mě však, že jsem k tomu čas pandemie mohla využít a předvést světu, zejména mladé generaci, něco mimořádného.“

Vysílání koncertů se koná každý den od 14:00 a poté od 17:00 hodin na facebookovém profilu The Harp Channel a následně též na stejnojmenných stránkách na Instagramu. Od neděle 26. dubna je v provozu taktéž nový YouTube kanál, věnovaný harfové tematice, a jak se zdá, všechny tyto profily se na sociálních sítích těší značné popularitě.

Na výše uvedených profilech prvního COHK se od 27. dubna do 14. května odehrají pravidelné rozhovory s vybranými interprety, kteří na třetím Světovém harfovém kongresu ve Vídni v roce 1987 vystoupili. Rozhovory budou živě vysílané vždy v druhé odpolední sekci kongresu od 17:00 hodin, po kterých bude následovat výběr z koncertů tohoto festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat