Jana Boušková uvádí live rozhovory: Kathleen Bride

Online rozhovory harfistky Jany Bouškové s největšími osobnostmi české i světové hudební scény pokračují. V pátek 9. října se od 17:00 můžete těšit na americkou harfistku Kathleen Bride.
Kathleen Bride (foto archiv umělkyně)

Harfistka Jana Boušková pořádá na svém facebookovém kanálu Tha Harp Channel pravidelné live rozhovory v angličtině i češtině napříč celým světem. Nyní bude své živé rozhovory s osobnostmi zahraniční i tuzemské hudební scény pořádat i na FB kanálu Opery Plus.

Kathleen Bride začala hrát na harfu v šesti letech. Patří mezi skutečné živoucí legendy hry na harfu. Dle svých slov miluje kromě hudby zvířata, starožitnosti a procházky s manželem.

New York Times o ní hovoří jako o „muzikantce čnící nade všemi…“ a „… jedné z předních sólistek své země“ (The Times, Londýn). Kathleen vystupovala jako sólistka ve Spojených státech, Anglii, Irsku, Evropě a Koreji. Hostovala na mnoha festivalech v Anglii, Holandsku a Spojených státech. Jako komorní hráčka vystupovala v především v kombinaci nástrojů harfa/varhany a harfa/flétna.

Kathleen Bride je profesorkou harfy na Eastman School of Music, kde vyučuje třídu harfistů z celého světa. Byla profesorkou na Royal Northern College of Music a The Chetham’s School v Manchesteru v Anglii a vyučovala řadu mistrovských kurzů v USA, Anglii, Walesu, Irsku a Koreji.

Během dalších rozhovorů nám Jana Boušková zprostředkuje setkání s takovými umělci, jako jsou houslisté Maxim Vengerov či Jiří Vodička, klavíristé Lars Vogt či Ivo Kahánek, hobojista François Leleux, nebo violoncellista Jiří Bárta a mnoho dalších hvězd hudebního nebe. Kromě těchto umělců se budou konat rozhovory také střídavě s významnými harfistkami. Příští týden 15. října bude od 20:00 hostem francouzský flétnista Patrick Gallois.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments