Jana Jarkovská představí flétnový repertoár v cyklu Pražských symfoniků Obrazy a hudba

V dalším z večerů Obrazy a hudba v produkci Pražských symfoniků vystoupí flétnistka Jana Jarkovská společně s klavíristou Bohumírem Stehlíkem a houslistkou Markétou Janouškovou. Program nabídne tvorbu pro flétnu od baroka až po současnost. Koncert se uskuteční 1. prosince 2022 od 19:30 hodin v klášteře sv. Anežky České.
Jana Jarkovská (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Jana Jarkovská (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

„Kromě Sylvie Bodorové a Jiřího Temla zazní z českých, potažmo československých skladatelů Pavol Šimai, jehož Sonatina je opravdu krásná, lyrická skladba, kterou jsem si skutečně přála na programu mít. Dalším důležitým dílem, které zazní jsou Pastorale Germaine Tailleferre. Chtěla jsem, aby v programu bylo zastoupeno více žen, beru to jako svůj úkol,“ řekla k programu Jana Jarkovská, která se dlouhodobě věnuje interpretaci děl hudebních skladatelek.

Na programu budou také ryze klasická flétnová díla. Zazní Capriccio D dur pro sólovou flétnu Johanna Joachima Quantze a Sonáta E dur pro flétnu a housle Georga Philippa Telemanna. 

„Za takový zlatý střed koncertu považuji trio italského skladatele Nina Roty. Je to zcela klasické dílo, které mě překvapilo tím, jak hodně svým hudebním jazykem připomíná české hudební skladatele, které jsem na program zařadila,“ dodává Jarkovská.  

Společně s Janou Jarkovskou vystoupí klavírista Bohumír Stehlík, s kterým dlouhodobě tvoří komorní uskupení Duo du Rêve, a houslistka Markéta Janoušková.

Večer je součástí cyklu Pražských symfoniků Obrazy a hudba ve spolupráci s Národní galerií Praha. Program zahájí odborná přednáška Moniky Švec Sybolové k obrazu Krajina Josefa Šímy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments