Janáčkova filharmonie Ostrava chce s houslistkou Leticií Morenovou oživit opuštěná místa

Janáčkova filharmonie Ostrava vystoupí se španělskou houslistkou Leticií Morenovou. Koncert proběhne 9. dubna 2021 online. Netradičně se nebude vysílat z Domu kultury města Ostravy, v němž orchestr sídlí, ale z jiných prostor. Hudebníci tak chtějí oživit místa, která jsou vinou koronaviru opuštěná.

Leticia Moreno (foto Comar Ayyashi)
Leticia Moreno (foto Comar Ayyashi)

„Koncert se uskuteční bez osobní účasti posluchačů, za dodržení všech hygienických opatření, a to ve společenském sále Klubu Alfa v Ostravě. Změnou prostředí chceme oživit místa, která v době pandemie zejí prázdnotou, a ukázat nejen hudební kvality Ostravy,“ řekla mluvčí orchestru Michaela Dvořáková.

Na programu koncertu budou Rumunské lidové tance, které složil Béla Bartók, Náhrobek Couperinův Maurice Ravela a Čtvero ročních dob v Buenos Aires Astora Piazzolliho. Koncert bude k vidění na sociálních sítích filharmonie 9. dubna 2021 od 19:00 hodin.

Uměleckou dráhu šestatřicetileté houslistky otevřelo v roce 2012 prestižní ocenění pro vycházející hvězdu od Organizace evropských koncertních sálů (ECHO). Od té doby již byla hostem řady světových orchestrů. Francouzský deník Le Figaro o ní napsal, že „disponuje grácií tanečnice flamenka, výrazovou silou andaluské zpěvačky a má spalující pohled jako některá z hrdinek filmů režiséra Pedra Almodóvara.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


3 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments