Janáčkova filharmonie Ostrava přináší hudbu z minulého století i žijícího českého autora

Dokonalá interpretační propracovanost a důraz na detail – takové jsou koncerty z Komorního cyklu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Zazní na nich především hudba z minulého století, prostor ale dostanou i starší nebo soudobé skladby. Na programu budou sonáty Ravelovy nebo Debussyho, stejně jako díla českých mistrů Dvořáka, Myslivečka, Nováka. Jeden z koncertních orchestrů JFO s názvem Camerata Janáček bude v pondělí 28. listopadu 2022 dirigovat asistent šéfdirigenta Maroš Potokár a za klavír se posadí Nikol Bóková. Na koncertě zazní nejen skladby Martinů, Šostakoviče a Zemka, začínat bude v 19:00 hodin ve Vesmíru.

Nikol Bóková (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava, foto Jan Vala)
Nikol Bóková (zdroj Janáčkova filharmonie Ostrava, foto Jan Vala)

„Program tohoto komorního koncertu je koncipován velmi zajímavě, zazní na něm totiž díla, která nejsou na koncertních pódiích až tak běžná. Nabídneme také symfonii brněnského autora Pavla Zemka, kterého já osobně považuji za jednoho z nejzajímavějších českých autorů své generace. Velmi mě těší, že přijede a na koncertě bude osobně přítomen. V klavírním partu jeho symfonie vystoupí Nikol Bóková, další zajímavá osobnost, která je nejen klavíristkou, ale také autorkou hudby. Rozhodně to bude silný zážitek,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

Nikol Bóková se věnuje mnoha hudebním žánrům. V oblasti klasické hudby se její repertoár pohybuje od baroka po současnost, ale primárně se zaměřuje na období 19. a 20. století. Jako skladatelka kombinuje prvky jazzu, vážné hudby, pop music, moderního rocku a minimalismu. Spojuje v sobě mistrovské interpretační umění a klasické vzdělání s výjimečnou skladatelskou genialitou. Během čtyř let natočila čtyři alba, která se setkala s velkým ohlasem nejen u kritiky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments