Jeviště, sedadla, podlaha, koberce, čalounění, tapety. Moravské divadlo čeká rekonstrukce

Moravské divadlo Olomouc chystá na prázdniny další rozsáhlou rekonstrukci. Novou podobu získá tentokrát hlediště, ale i zázemí orchestřiště. Úpravy by se měly zaměřit také na vylepšení akustiky. Náklady vedení divadla odhaduje na 15 milionů korun, řekl novinářům ředitel divadla Pavel Hekela. Kvůli stavebním pracím bude i letos o něco dříve ukončena divadelní sezona a sezona nadcházející bude naopak zahájena o něco později. Největší divadlo v Olomouci se postupně opravuje už několik let.

Moravské divadlo Olomouc (zdroj commons.wikimedia.org/Michal Maňas)

„Budeme pokračovat v revitalizaci hlediště. O nadcházejících prázdninách bychom chtěli především vyměnit sedadla, stará už pomalu dosluhují. Chtěli bychom také opravit podlahu, vyměnit koberce, opravit čalounění a tapety. Budou to opravy z hlediska diváckého komfortu. Stihnout bychom chtěli i opravy jevištní techniky a vzduchotechniku v orchestřišti,” uvedl Hekela.

Podle vedení divadla je zároveň důležité, aby se při rekonstrukci zachovala a pokud možno i zlepšila akustika tohoto domu. „Náklady odhadujeme zhruba na 15 milionů korun. Divadlo se na tom podílí zhruba stejně jako náš zřizovatel, magistrát města,” uvedl Hekela. Sezona bude kvůli chystaným opravám letos ukončena 26. června a příští divadelní sezona začne až 10. září, doplnili zástupci divadla.

Na vylepšení svého zázemí pracuje Moravské divadlo již několik let. Loni o prázdninách dostaly novou podobu toalety u hlediště a galerie. Stálo to přes osm milionů korun. Na začátku loňského prosince se divadlu podařilo ještě otevřít diváckou galerii. Zhruba po čtyřech letech se kapacita divadla zvýšila o 32 míst na 430 míst.

Moravské divadlo Olomouc – hlediště (zdroj commons.wikimedia.org/Lehotsky)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat