Již známe jména vítězů Cen Thálie 2020

Navzdory koronavirovým opatřením a občasným výpadkům přenosu jsme se dočkali předávání Cen Thálie 2020. Slavnostní ceremoniál byl streamovaný živě a nominovaní umělci se připojili online ze svých domovů. Stream díky tomu probíhal v uvolněné atmosféře. Kdo nakonec ceny obdržel?

Ceny Thálie 2020 (zdroj YouTube)

Opera – ženy

  • Jana Šrejma Kačírková
    • Role: Julietta / Soprán
    • Inscenace: Tři fragmenty z Juliette / Lidský hlas
    • Hudba: Bohuslav Martinů / Francis Poulenc
    • Hudební nastudování: Marko Ivanović
    • Režie: David Radok
    • Premiéra: 14. června 2019
    • Národní divadlo Brno

Opera – muži

  • Lukáš Zeman
    • Role: Hrabě Almaviva
    • Inscenace: Figarova svatba
    • Hudba: Wolfgang Amadeus Mozart
    • Hudební nastudování: Vojtěch Spurný
    • Režie: Jana Andělová Pletichová
    • Premiéra: 23. února 2020
    • Slezské divadlo Opava

Balet, tanec a pohybové divadlo – ženy

  • Alina Nanu
    • Role: Taťána
    • Inscenace: Oněgin
    • Choreografie: John Cranko
    • Nastudování: Jane Bourne, Filip Barankiewicz
    • Hudba: Kurt-Heinz Stolze (podle Petra Iljiče Čajkovského)
    • Premiéra: 20. února 2020
    • Národní divadlo Praha

Balet, tanec a pohybové divadlo – muži

  • Ondřej Vinklát
    • Role: Josef K.
    • Inscenace: Kafka: Proces
    • Choreografie: Mauro Bigonzetti
    • Hudba: A. Bononcini, D. Buxtehude, H. Górecki, C. Gesualdo, T. Merula, C. Monteverdi, M. P. Musorgskij
    • Premiéra: 13. června 2019
    • Národní divadlo Praha

Muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry – ženy

  • Erika Stárková
    • Role: Dívka
    • Inscenace: Lazarus
    • Hudba a písňové texty: David Bowie
    • Libreto: Enda Walsh
    • Překlad libreta: Michal Zahálka
    • Hudební nastudování: Jan Aleš
    • Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková
    • Režie: Marián Amsler
    • Premiéra: 12. října 2019
    • Městská divadla pražská (Komedie) Praha

Muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry – muži

  • Pavel Režný
    • Role: Smrt
    • Inscenace: Elisabeth
    • Hudba: Sylvester Levay
    • Libreto a písňové texty: Michael Kunze
    • Překlad: Michael Prostějovský
    • Hudební nastudování: Kryštof Marek
    • Choreografie: Pavel Strouhal, Denisa Komarov Kubášová
    • Režie: Lumír Olšovský
    • Premiéra: 30. listopadu 2019
    • Divadlo J. K. Tyla Plzeň

Alternativní divadlo

  • Jakub Gottwald
    • Role: perfomerský výkon
    • Inscenace: Ur-fascism
    • Autor předlohy: Umberto Eco
    • Autor projektu a režie: Jakub Gottwald
    • Premiéra: 22. srpna 2019
    • STK Theatre Concept a Krajinou přílivu Praha

Loutkové divadlo

  • Ondřej Nosálek
    • Role: Zátopek
    • Inscenace: Zá-to-pek
    • Scénář a režie: Jan Jirků
    • Výprava: Jakub Kopecký
    • Premiéra: 6. října 2019
    • Minor Praha

Činohra – ženy

  • Tereza Groszmannová
    • Role: Mirandolína
    • Inscenace: Mirandolína
    • Autor: Carlo Goldoni
    • Překlad: Tereza Groszmannová
    • Dramaturgie: Hana Hložková
    • Režie: Peter Gábor
    • Premiéra: 4. října 2019
    • Národní divadlo Brno

Činohra – muži

  • Petr Štěpán
    • Role: Satan
    • Inscenace: Ztracený ráj (Zpráva o člověku)
    • Autor: John Milton, Dodo Gombár
    • Dramaturgie: Miroslav Ondra
    • Režie: Dodo Gombár
    • Premiéra: 15. února 2020
    • Městské divadlo Brno

Cena pro činoherce do 33 let

  • Josef Láska

Cena České akademie divadelníků

  • Jaroslav Vostrý

Cena za šíření divadelního umění v televizi

  • Josef Špelda

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments