Kantiléna přivezla dvě zlaté medaile z mezinárodní soutěže v Lisabonu

Ve dnech 9. – 14. listopadu 2022 zavítala Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno na mezinárodní soutěž pěveckých sborů Lisbon Sings do portugalského Lisabonu. Odvezla si dvě zlaté medaile a absolutní vítězství.
Kantiléna (zdroj Kantiléna)
Kantiléna (zdroj Kantiléna)

Soutěže se zúčastnilo několik desítek sborů z různých států Evropy, Afriky i Asie aby poměřily své síly, ale také aby navázaly nové spolupráce a inspirovaly se navzájem.

Kantiléna své pěvecké umění předvedla ve dvou kategoriích: Mládežnické sbory (Youth Choirs) a Duchovní sborová hudba (Sacred Choral Music). V obou kategoriích získala pod vedením uměleckého vedoucího a sbormistra Michala Jančíka zlaté medaile a v kategorii Youth Choirs vybojovala dokonce absolutní vítězství.

Mezinárodní porota složená z významných sbormistrovských osobností oceňovala především zvukovou barevnost a vyváženost, přesvědčivou interpretaci, intonační a rytmickou přesnost a bohatou výrazovost.

Těmito oceněními Kantiléna zúročila svoji vytrvalou a precizní práci v oblasti sborového zpěvu a potvrdila kvalitu, na které si zakládá více než šedesát let.

Soutěžní cesta by se nemohla uskutečnit bez štědré finanční podpory Statutárního města Brna.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments