Karlovy Vary plánují koncertní sál v Císařských lázních za 100 milionů korun

Karlovy Vary nechají zpracovat projekt na vestavbu koncertního sálu do Císařských lázní. Měl by být podkladem jak pro definitivní vyjádření památkářů, tak pro další jednání s Karlovarským krajem, který je majitelem Císařských lázní a investorem jejich rekonstrukce. Projekt by podle náměstka primátorky Karlových Varů Tomáše Trtka mohl být hotov na jaře.
Císařské lázně Karlovy Vary (zdroj cs.wikipedia.org)

„Město nechá zpracovat projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení, tak bychom získali další detaily možné vestavby koncertního sálu. Jenom dotlačením ke stavebnímu povolení ale přípravy nekončí, pak bude následovat prováděcí dokumentace, což se bavíme o dalších asi šesti milionech korun,“ řekl náměstek primátorky Karlových Varů Tomáš Trtek.

Na plánu vestavby koncertního sálu do atria Císařských lázní se usneslo ještě bývalé zastupitelstvo města. Odhadem by měla stát asi 100 milionů korun. Dosud ale záměr narážel na odmítavé stanovisko památkářů.

Město nyní disponuje studií vestavby, což však k vydání závazného stanoviska památkové péče nestačí. Ale i kdyby se nakonec souhlas památkářů podařilo získat, pro město nastane další, těžký úkol. Potřebných 100 milionů korun nyní Karlovy Vary k dispozici nemají a podle Trtka zřejmě nebudou mít ani v dalších letech. V úvahu tak bude přicházet pouze získání dotace. Bude to komplikované, protože bude nutné vyjednat, aby město mohlo investovat do sálu, který bude uvnitř budovy, patřící Karlovarskému kraji. Jednou z možností by tak mohlo být podle Trtka to, aby žádost o dotaci a následné financování, byť s příspěvkem města, nakonec převzal Karlovarský kraj.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments